wernisaż

Wernisaż wystawy "Abstrakcja Geometryczna" w Tichauer Art Gallery
Wernisaż otwierający wystawę Mileny Kopczyńskiej i Kamili Knagi
Kamila Knaga i Milena Kopczyńska - Jeleniogórzanki z urodzenia, pasjonatki rodzimych Karkonoszy. Artystki działające w zakresie malarstwa abstrakcyjnego.

W swojej twórczości lubią mieszać style i techniki. W polu zainteresowań ich wspólnej pracy leżą figury geometryczne, technika pouringu oraz elementy z zakresu malarstwa akcji i gestu. Wychodzą poza ramy określonych stylów, skupiając się na nowatorskich, rzadko spotykanych rozwiązaniach. W Tichauer Art Gallery znaleźć można dzieła o wyrazistym charakterze, które poruszają wyobraźnię. W malarstwie najbardziej lubią spontaniczność, kreatywność, kolor oraz energię. Tworzą obrazy wielkoformatowe, a swoje indywidualne umiejętności łączą w spójną całość.

Milenę pochłania geometria oraz symetria, uwidaczniająca się w umiejscowieniu na obrazie nieskomplikowanych figur geometrycznych, składających się na siatkę 3D. Kamilę fascynują proste, estetyczne formy, które umiejętnie łączy z żywicą epoksydową oraz tuszem alkoholowym. Usytuowana na pierwszym planie żywica i symetria, w połączeniu z dysonansem barw i kolorów pozwalają widzowi na doznawanie niezwykłej harmonii. Dzieła artystek biorą swój początek w potrzebie wyjścia poza swoje zawodowe ramy oraz są kontynuacją ich artystycznego portfolio – Kamila zawodowo związana jest z fotografią oraz rękodziełem, Milena prowadzi studio tatuażu. Inspiracje do swoich prac – jak same twierdzą – czerpią z rozmaitych obszarów życia, takich jak otaczająca je natura, astronomia, fotografia czy też architektura.

Wernisaż odbędzie się 2 czerwca 2021 roku w salach wystawowych na I piętrze o godz. 18:00.

Wydarzenie uświetni muzyka na żywo w wykonaniu Aleksandy Front – altówka.

Tichauer Art Gallery mieści się w historycznym budynku Warzelni Browaru Obywatelskiego w Tychach na ul. Browarowej 7.

Zapraszamy!

GALERIA


ORGANIZATOR:

Tichauer Art Gallery

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące