spektakl

Dzieciniec Teatralny. Teatr nie stoi, się dzieje
„Szewczyk Dratewka”
reż. Katarzyna Hora, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Przedstawienie „Szewczyk Dratewka”, to ciepła opowieść dla najmłodszych o sile pomocy i serdeczności, o tym że często nie trzeba nic posiadać, aby komuś pomóc i o tym, że pomaganie nie zawsze jest łatwe – ale zawsze jest warte wysiłku.

Tytułowy Szewczyk Dratewka to bezinteresowny, ubogi i prosty chłopak o wielkim i szczodrym sercu. Na swej drodze spotyka mrówki, pszczoły i kaczki, które poszkodowane przez niedźwiedzia proszą o pomoc. Szewczyk, choć niewiele posiada, to z przyjemnością odbudowuje pszczeli ul, reperuje zdewastowane mrowisko i karmi wygłodniałe kaczki – ponieważ oprócz dobrych chęci nic więcej nie potrzeba aby pomóc drugiej istocie. Ponieważ w naturze nic nie ginie, to już wkrótce Szewczyk przekona się, że bezinteresowność, dobre serce i chęci popłacają, bowiem natura również mu się odwdzięczy.

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

scenariusz i reżyseria: Katarzyna Hora
scenografia, kostiumy i lalki: Klaudia Laszczyk
muzyka: Katarzyna Bem
reżyseria świateł: Filip Niżyński
ruch sceniczny: Marta Wiśniewska
obsada: Rafał Gorczyca, Paweł Kuźma, Paweł Pawlik, Marta Kaczmarczyk
wiek: od 3 lat
czas: 60 minut
premiera: 29 maja 2021

 

Dzieciniec Teatralny. Teatr nie stoi, się dzieje, to inkluzywny i interdyscyplinarny projekt artystyczny, dedykowany rodzinom z dziećmi, bez względu na stopień sprawności. Celem jest stworzenie przestrzeni do wspólnego, twórczego spędzania czasu. Tym samym, w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień), na dziedzińcu Teatru Małego w Tychach, w każdą niedzielę odbywać się będą warsztaty, akcje twórcze oraz spektakle. Udział w nich będzie bezpłatny. Każda niedziela będzie miała inny motyw przewodni nawiązujący do różnych obszarów działań teatralnych (m.in. teatr tańca, praca z rekwizytem, teatr i dźwięk). Co istotne, wszyscy prowadzący warsztaty mają doświadczenie w pracy twórczej o charakterze włączającym, co wiąże się z przyjęta ideą inkluzywności projektu.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące