warsztaty

Dzieciniec Teatralny. Teatr nie stoi, się dzieje
„La la lalka”
Prowadzenie: Iga Słupska
Jak w każdą wakacyjną niedzielę zapraszamy na teatralne warsztaty rodzinne.

Rodzinne warsztaty pracy z rekwizytami. Na warsztatach postaramy się bliżej poznać z teatrem lalkowym. Każdy z uczestników wykona swojego pacynkowego przyjaciela. Stworzone zabawki ożywimy potem przy pomocy technik teatralnych.

Iga Słupska – scenografka, animatorka kultury, pedagog. Ukończyła studia na ASP Katowice. Współpracuje m.in. z Teatrem im. J. Słowackiego i Narodowym Starym Teatrem w Krakowie. Laureatka nagrody Złota maski za scenografie do spektaklu „Wilq Superbohater” i „Między ustami a brzegiem pucharu”. Od 12 lat współpracuje ze Starochorzowskim Domem Kultury, gdzie prowadzi dwie autorskie pracownie.

Dzieciniec Teatralny. Teatr nie stoi, się dzieje – to inkluzywny i interdyscyplinarny projekt artystyczny, dedykowany rodzinom z dziećmi, bez względu na stopień sprawności. Celem jest stworzenie przestrzeni do wspólnego, twórczego spędzania czasu. Tym samym, w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień), na dziedzińcu Teatru Małego w Tychach, w każdą niedzielę odbywać się będą warsztaty, akcje twórcze oraz spektakle. Udział w nich będzie bezpłatny. Każda niedziela będzie miała inny motyw przewodni nawiązujący do różnych obszarów działań teatralnych (m.in. teatr tańca, praca z rekwizytem, teatr i dźwięk). Co istotne, wszyscy prowadzący warsztaty mają doświadczenie w pracy twórczej o charakterze włączającym, co wiąże się z przyjęta ideą inkluzywności projektu.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące