warsztaty

Dzieciniec Teatralny. Teatr nie stoi, się dzieje
„poDZIEJ SIĘ 2”
prowadzenie: Joanna Rupik
Zakończeniem pierwszego miesiąca projektu „Dzieciniec Teatralny. Teatr nie stoi, się dzieje” będą warsztaty plastyczno-graficzne.- „poDZIEJ SIĘ 2”.

Warsztat plastyczno-graficzny polegać będzie na projektowaniu przez uczestników grafik- związanych z rekwizytami, które znajdą podczas zabawy w teatrze – które następnie naniosą na własne T-shirty. Celem jest rozwijanie w uczestnikach kreatywności i  motywacji do współdziałania.

Joanna Rupik – absolwentka ASP w Katowicach pracuje w Teatrze Małym w Tychach jako specjalista do projektowania edukacji plastycznej, prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą, seniorami, współtworzy Miejską Galerię Sztuki OBOK, która jest integralną częścią Teatru Małego 
w Tychach.

Dzieciniec Teatralny. Teatr nie stoi, się dzieje – to inkluzywny i interdyscyplinarny projekt artystyczny, dedykowany rodzinom z dziećmi, bez względu na stopień sprawności. Celem jest stworzenie przestrzeni do wspólnego, twórczego spędzania czasu. Tym samym, w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień), na dziedzińcu Teatru Małego w Tychach, w każdą niedzielę odbywać się będą warsztaty, akcje twórcze oraz spektakle. Udział w nich będzie bezpłatny. Każda niedziela będzie miała inny motyw przewodni nawiązujący do różnych obszarów działań teatralnych (m.in. teatr tańca, praca z rekwizytem, teatr i dźwięk). Co istotne, wszyscy prowadzący warsztaty mają doświadczenie w pracy twórczej o charakterze włączającym, co wiąże się z przyjęta ideą inkluzywności projektu.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące