warsztaty

Dzieciniec Teatralny. Teatr nie stoi, się dzieje
„Hałasowo”
Prowadzenie: Agata Śliwa
Zapraszamy na warsztaty teatralne inspirowane przedstawienem pt. „Dzieci z Bullerbyn”.

Podczas warsztatów poruszone zostaną tematy związane z dziecięcą zabawą, integracją rówieśniczą oraz wielopokoleniową.

Dzieci wraz z opiekunami będą miały okazję do zaprojektowania swojego Bullerbyn z dostępnych materiałów scenograficznych, a następnie wcielenia się w postaci i odegrania prostych scen. Podczas warsztatów wykorzystane zostaną elementy pantominy, improwizacji, ćwiczenia plastyczne i manualne.

AGATA ŚLIWA – aktorka, instruktor teatralny, terapeuta zajęciowy. Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. W 2011 r. uzyskała dyplom aktora dramatu przyznawany przez ZASP. Koordynator Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego FARA. Współpracuje z Teatrem Nowym w Zabrzu.

Dzieciniec Teatralny. Teatr nie stoi, się dzieje – to inkluzywny i interdyscyplinarny projekt artystyczny, dedykowany rodzinom z dziećmi, bez względu na stopień sprawności. Celem jest stworzenie przestrzeni do wspólnego, twórczego spędzania czasu. Tym samym, w okresie wakacyjnym ( lipiec-sierpień), na dziedzińcu Teatru Małego w Tychach, w każdą niedzielę odbywać się będą warsztaty, akcje twórcze oraz spektakle. Udział w nich będzie bezpłatny. Każda niedziela będzie miała inny motyw przewodni nawiązujący do różnych obszarów działań teatralnych (m.in teatr tańca, praca z rekwizytem, teatr i dźwięk). Co istotne, wszyscy prowadzący warsztaty mają doświadczenie w pracy twórczej o charakterze włączającym, co wiąże się z przyjęta ideą inkluzywności projektu.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące