koncert

VIII LOGOS FEST - Tyski Festiwal Słowa
RECITAL JACKA BOŃCZYKA – koncert
„Kaczmarski subiektywnie”
Zapraszamy na finałowy koncert VIII Tyskiego Festiwalu Słowa - LOGOS FEST, 23 maja o godzinie 17:00 odbędzie sie recital Jacka Bończyka pt.: „Kaczmarski subiektywnie”. Koncert zostanie zagrany z publicznością na widowni oraz online.

„Jestem wielkim admiratorem talentu Kaczmarskiego, przez wiele lat analizowałem jego estetykę, zachwycałem się kunsztem języka, zdumiewała mnie jego rozległa wiedza historyczna. Wykonywałem na scenie jego programy, śpiewałem i grałem jego niepokorne pieśni, kiedy był na emigracji – traktowałem to jako moją własną małą misję w walce z komuną – byłem wtedy młodym człowiekiem. Kiedy wrócił do Polski – odłożyłem gitarę i ustąpiłem miejsca Mistrzowi.
Minęło parę lat. Od chwili odejścia Jacka Kaczmarskiego jestem przyjacielem Fundacji jego imienia. Zrealizowałem z aktorami i muzykami wiele koncertów i spektakli Jackowych poświęconych jego ważnej twórczości, próbując na nowo ją odczytać i proponując znawcom jego pióra dzisiejszą – współczesną wersję sceniczną. Okazuje się, że utwory Kaczmarskiego wciąż niosą istotny przekaz i budzą sporo refleksji. Zapraszam Państwa serdecznie”
– Jacek Bończyk.

Koncert zostanie zagrany z publicznością na widowni, będzie go tez można zobaczyć online na kanale YouTube Teatr Mały Tychy.

Występują:
Jacek Bończyk – gitara, vocal
Konrad Wantrych – piano
Wojciech Gumiński – kontrabas

Jacek Bończyk – autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych, aktor i piosenkarz. Autor polskiej wersji językowej wielu piosenek w filmach, m.in.: „Shrek”, „Niedźwiedź w wielkim niebieskim domu”, „Mała Syrenka”. Wokalista i gitarzysta formacji rockowych: Bończyk/Krzywański oraz Nowe Sytuacje. Uczestnik festiwali i zdobywca wielu nagród, z których najważniejsze to: Grand Prix na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Grand Prix na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie. Od 2010 roku – członek Rady Artystycznej Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W latach 2013 – 2016 – dyrektor artystyczny Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego. Od 2016 roku – wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej. Dyrektor artystyczny Teatru Rozrywki w Chorzowie w sezonie 2018/19.

Konrad Wantrych – pianista, aranżer i kompozytor. Współpracował z wykonującymi rocka progresywnego zespołami Believe i Mr. Gil, z którymi napisał i nagrał pięć albumów. Ostatni z nich, ‘The Warmest Sun in Winter’ otrzymał pozytywną recenzję na łamach opiniotwórczego magazynu Rolling Stone. Wraz z zespołami koncertował m.in. w Niemczech, Belgii, Holandii, Anglii i Stanach Zjednoczonych. Jako pianista współpracuje z Jackiem Bończykiem, Klementyną Umer (spektakl „Nie tylko Starsi Panowie, czyli Wasowski do Kwadratu” w Teatrze Kwadrat w Warszawie), Magdaleną Warzechą (recital „Kaprysy Zaspokojone” w jego aranżacjach), Arkadiuszem Brykalskim oraz chórem Alla Polacca. Od 2020 roku – gra w zespole Kult.

Wojciech “Gumiś” Gumiński – wojownik każdej zagranej nuty. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Policealnego Studium Jazzowego na Bednarskiej oraz Universitat der Kunste w Berlinie. Współpracuje z warszawskimi teatrami: Teatr Narodowy, Teatr Dramatyczny, Teatr Polonia, Teatr Warsawy, Teatr Syrena, Teatr Polski, Teatr Polonia, Teatr Rampa, Teatr Ateneum, Teatr Kamienica, Teatr Żydowski. W pracy teatralnej ma przyjemność współpracować ze znakomitymi kompozytorami i aranżerami jak: Michał Lamża, Urszula Borkowska, Wojciech Borkowski, Andrzej Perkman, Paweł Lucewicz, Jan Stokłosa, Konrad Wantrych, Mateusz Dębski, Teresa Wrońska. W muzyce popularnej współpracuje z zespołami: Jacek Bończyk, Julia Pietrucha, Le-ski, Bemine, Anita Lipnicka & John Porter, Voice Band, Kasia Stankiewicz, Kasia Kowalska, Andrzej Bachleda, Michal Hochman, Jelonek, Kala, Mateusz Krautwurst, Kasia Kiklewicz, Andaluzjon, Kameleoni, PGR, Izaiash, Navi, Missio Musica czy Wujek Samo Zło.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące