koncert

IX Tyski Festiwal Słowa LOGOS FEST edycja Stachura
„Edward Stachura. Między mną a mgłą”
reż. Jerzy Satanowski
Zapraszamy 29 maja o godzinie 18.00 na finałowy koncert IX Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FEST edycja Stachura.

Produkowany na zlecenie Festiwalu LOGOS FEST spektakl muzyczny „Edward Stachura. Między mną a mgłą” jest próbą opisania losu Edwarda Stachury, jednego z najbardziej ciekawych poetów powojennej polskiej literatury, poprzez jego piosenki, prozę, poezję, wspomnienia i fragmenty listów.

Przedstawienie pokazuje ewolucję jego myślenia o świecie – od młodzieńczej euforii poprzez dojrzałą refleksję, aż do całkowitego zwątpienia zakończonego samobójczą śmiercią.

„Jestem, autorem muzyki, reżyserem i twórcą scenariusza. Mam poczucie pewnego uprawnienia do tej roli, bo byłem wieloletnim artystycznym partnerem i przyjacielem poety. Większość piosenek wykonanych w tym spektaklu powstało w czasie naszej wspólnej pracy, jeszcze za życia poety („Życie to nie teatr”, „Nie Brookliński most”, „Już jest za późno nie jest za późno”).

Był to czas kiedy Edek zaczął fascynować się pisaniem piosenek, jako nową dla niego formą przekazu. Ja miałem za sobą sporą przeszłość muzyczną i to nas połączyło. W końcu zaczęliśmy wspólnie tworzyć, on teksty, a ja muzykę. Współpraca ta trwała całe lata. Oprócz tego graliśmy w karty, jeździliśmy po Polsce, piliśmy wódkę.

Choć biografia Stachury ma wymiar tragiczny, chcę przedstawić niezwykłą barwność tej postaci, jej witalność i zaangażowanie w świat wartości”. Jerzy Satanowski

Scenariusz, reżyseria, aranżacje i kierownictwo muzyczne: Jerzy Satanowski
Wykonawcy: Artur Żmijewski, Kuba Blokesz, Paweł Ruszkowski, Krzysztof Stępień, Zespół „Trzy dni później”, Dominik Rosłon-Fortepian. Perkusja, Wiesław Wysocki-Klarnety, Saksofony,Flet, Klawisze oraz Sebastian Wypych- Kontrabas
Kierownictwo produkcji: Dominika Porwit
Produkcja: Teatr Mały Tychy
Przed spektaklem odbędzie się Gala Wręczenia Nagród Turnieju Recytatorskiego.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące