Jerzy Satanowski – Absolwent Wydziału Filologii Polskiej UAM w Poznaniu. Muzyczny samouk. W czasach licealnych był wokalistą i gitarzystą amatorskich zespołów rockowych. Jako kompozytor muzyki teatralnej zadebiutował w 1972 r. pisząc muzykę do spektaklu „Trucizna, miłość i śpiew” w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu. Od tego czasu skomponował muzykę do około 360-stu spektakli teatralnych.
Jako kompozytor teatralny współpracował z największymi twórcami polskiego Teatru: Erwinem Axerem, Maciejem Prusem, Izabelą Cywińską, Janem Englertem, Maciejem Englertem, Adamem Hanuszkiewiczem, Gustawem Holoubkiem, Krzysztofem Zaleskim, Agnieszką Holland, Laco Adamikiem, Tadeuszem Łomnickim, Jerzym Stuhrem, Krystyną Jandą.
Pisał dla prawie wszystkich polskich teatrów, w tym kilkanaście razy dla Teatru Telewizji. A także dla „Burg Theater” w Wiedniu, „Schauspielhaus” w Zurychu, „Narodowego Teatru w Helsinkach”, „Schillertheater” w Berlinie, „Teatru Towstonogowa” w Leningradzie oraz dla teatrów w Bonn, Genewie, Kassel, Grazu, Dusseldorfie, Mainz, Teheranie. Craiovej, Baden-Baden, Chicago.
Napisał muzykę do wszystkich spektakli w reżyserii J. Wiśniewskiego, które zdobyły liczne nagrody na zagranicznych festiwalach teatralnych, m. in. Grand Prix krytyki i publiczności dla „Ponopticum à la Madame Tissau” i „Końca Europy” na festiwalu BITEF w Belgradzie w 1983, Grand Prix dla Panopticum à la Madame Tissau i Końca Europy na festiwalu Teatru Narodów w Nancy w 1984, Fringe First dla Końca Europy w 1985 i Fringe First dla Modlitwy chorego przed nocą w 1986 na festiwalu teatralnym w Edynburgu.
Napisał muzykę do ponad 60 filmów współpracując m.in. ze Stanisławem Różewiczem, Filipem Bajonem,Waldemarem Krzystkiem, Markiem Koterskim, Ryszardem Bugajskim, Andrzejem Domalikiem, Januszem Zaorskim, Januszem Majewskim, Robertem Glińskim, Andrzejem Kondratiukiem, Januszem Kondratiukiem, Witoldem Leszczyńskim, Maciejem Wojtyszką, Jerzym Domaradzkim.
Skomponował kilkaset piosenek wykonywanych między innymi przez: Krystynę Jandę, Marylę Rodowicz, Katarzynę Nosowską, Edytę Geppert, Magdę Umer, Stanisławę Celińską, Justynę Steczkowską, Ewe Błaszczyk, Edytę Jungowską, Hannę Śleszyńską, Annę Dereszowską, Katarzynę Groniec, Hannę Banaszak, Krystynę Tkacz, Piotra Fronczewskiego, Ryszarda Rynkowskiego, Mirosława Czyżykiewicza, Zbigniewa Zamachowskiego ,Mariana Opanie, Jana Peszka, Michała Bajora, Mirosława Bakę, Piotra Machalicę.
Współpracował z najwybitniejszymi autorami tekstów: Agnieszką Osiecką, Jonaszem Koftą, Edwardem Stachurą, Janem Wołkiem, Jeremim Przyborą, Wojciechem Młynarskim, Jackiem Kaczmarskim, Andrzejem Poniedzielskim. Od 40 lat współpracuje z Teatrem Nowym w Poznaniu, a od 35-ciu z Teatrem Atelier w Sopocie.
Teresa Drozda (ur. 1975) – dziennikarka radiowa. Od 1992 do 2021 roku związana z Polskim Radiem, gdzie na antenach Jedynki, Trójki i Radia dla Ciebie prowadziła autorskie audycje poświęcone teatrowi, literaturze, historii polskiej rozrywki i piosenki literackiej. Pasjonatka kultury czeskiej. Znawczyni twórczości Jeremiego Przybory i redaktorka wydania jego Dzieł (niemal) wszystkich (2015 i 2016). W lutym 2021 uruchomiła swój podcast o kulturze DROZDOWISKO, zaś w kwietniu dołączyła do ekipy Radiospacji z audycją DROZDOWISKO.MUSIC. Od 2013 roku prowadzi gawędy o historii polskiej rozrywki. Zaczęło się od gawęd na temat twórczości Jeremiego Przybory, z czasem cykl się rozrósł i teraz obejmuje wiele innych tematów przedstawianych podczas spotkań w różnych ośrodkach kultury i bibliotekach na terenie całego kraju (w ramach festiwali, na Uniwersytetach Trzeciego Wieku lub jako odrębne spotkania z publicznością). Dwukrotnie (2011 i 2016) otrzymała stypendium twórcze Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach którego przeprowadziła wiele rozmów z uczestnikami i twórcami życia kulturalnego lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i późniejszych. W 2018 roku spędziła trzy miesiące w Pradze, w ramach stypendium przyznanego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszegradzki (Visegrad Found). Laureatka Honorowego Mazurka 2018 przyznawanego przez kapitułę Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata oraz kilku nagród na festiwalach twórczości radiowej za swoje reportaże. W 2018 roku w Czechach ukazała się płyta z jej piosenkami, nagrodzona Andelem – najważniejszą czeską nagrodą muzyczną. W 2021 roku kolejne jej piosenki trafiły na czeską płytę. Od 1999 Teresa Drozda prowadzi niezależny serwis internetowy Strefa Piosenki (www.strefapiosenki.pl) poświęcony piosence artystycznej, w którym publikuje recenzje, wywiady i felietony. Jest jurorką kilkunastu przeglądów i festiwali piosenki autorskiej i poetyckiej, prowadzi koncerty, redaguje płyty. Na FB prowadzi fanpage Czeski kousek, który odzwierciedla jej czeskie zainteresowania.
Link do wydarzenia: