koncert

VIII LOGOS FEST - Tyski Festiwal Słowa
MUZEUM KACZMARSKIEGO – koncert
Teatr HoM
21 maja o godz. 18:00 zapraszamy na koncert ”Muzeum Kaczmarskiego– współczesne aranżacje utworów Jacka Kaczmarskiego inspirowanych malarstwem". Koncert będzie mozna obejrzeć zarówno w teatrze jak i online-knal YouTube.

Program “Muzeum Kaczmarskiego” Teatru HoM powstał w 2015 roku z okazji 10. rocznicy śmierci Jacka Kaczmarskiego, niezwykłego artysty, poety i prozaika, bardzo wnikliwego obserwatora tak całych procesów historycznych, jak zanurzonych w nich jednostek.

Na aktorów Teatru HoM, dorastających w latach 90., wywarł szczególny wpływ, bo na twórczość Kaczmarskiego patrzyli nie przez spłaszczającą soczewkę walczącego z ustrojem Barda Solidarności, ale postrzegali go jako bezwzględnego humanistę, poetę egzystencjalnego, krytycznie komentującego wszystkie zjawiska i procesy społeczne bez obierania strony, zawsze z pozycji outsidera.

Chociaż tylko jeden album Tria Piosenkariat, którego Jacek Kaczmarski był liderem, nosi tytuł “Muzeum”, to tak naprawdę niemal w każdym programie poetyckim tak zespołu jak i solowym, znajdowały się utwory inspirowane malarstwem.

Na koncert składa się 11 utworów w odważnych, współczesnych aranżacjach przygotowanych jednak starannie tak, by warstwa muzyczna była, zgodnie z pierwowzorem, służebna wobec warstwy tekstowej.

Koncert zostanie zagrany z publicznością na widowni, będzie również transmitowany na żywo na kanale YouTube Teatr Mały Tychy.

Wykonawcy:
Michał Lipński – aranżacja, elektronika, fortepian
Jakub Kabus – wokal
Michał Obrębski – wokal
Michał Sosna – saksofon, wokalizy
Michał Majocha – gitara basowa

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące