warsztaty

Projekt „Lacus”
Poznaj Jezioro
lekcja ornitologiczna dla dzieci
Kolejna odsłona projektu „Lacus” – autorskiej propozycji edukacyjnej Pauliny Niemczyk, skupionej wokół Jeziora Paprocańskiego.

Podczas zajęć najmłodsi dowiedzą się o jesiennej migracji ptaków i o tym, jak można pomóc ptakom przetrwać zimę. Będzie też o karmnikach i o dokarmianiu ptaków w okresie jesienno–zimowym. Ale to nie wszystko, bo… uczestnicy i uczestniczki wcielą się w młode bociany przygotowujące się do odlotu!

„Lacus” to autorska propozycja edukacyjna Pauliny Niemczyk, absolwentki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, która w swojej twórczości artystycznej czerpie inspirację z natury, architektury i podróży. Ten interdyscyplinarny projekt badawczo-edukacyjny skierowany jest do dzieci i młodzieży z Tychów. Jego celem jest poszerzenie świadomości ekologicznej i wiedzy na temat ekosystemu Jeziora Paprocańskiego, także w kontekście historii tego miejsca oraz perspektyw turystyki i rekreacji. Poznanie specyfiki tego unikalnego obszaru umożliwią działania kreatywne z pogranicza nauki i sztuki, przybliżające zagadnienia z pogranicza biologii, geografii, fizyki i chemii, jak warsztaty, wycieczki, gry terenowe, prelekcje czy pokazy filmów. Czas realizacji działań planowany jest do grudnia 2021 roku.

prowadzenie: Dariusz Czernek – projektant, fotograf, ornitolog, animator przyrodniczy. Pomysłodawca projektu Zielone SOS. Prowadzi lekcje i warsztaty dla najmłodszych związane z ptakami.

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w spacerze, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące