warsztaty

„Projekt Lacus”
Lacus czyli jezioro
warsztaty sensoryczne dla najmłodszych z kameralnym oprowadzaniem po wystawie
Zapraszamy w podróż do świata pełnego niespodzianek. Naszą przewodniczką będzie Paulina Niemczyk, która opowie o projekcie „Lacus”, którego wystawa, skierowana jest zarówno do tych młodszych, jak i starszych.

Czeka jeszcze większa dawka świetnej zabawy, bo będzie można dotknąć wszystkiego! Podczas warsztatów sensorycznych, zgodnie z hasłem „Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko”, najpierw przygotujemy masę, którą będziemy ugniatać, wałkować, formować i barwić. A efektem będą niepowtarzalne ozdoby świąteczne.

„Lacus” to autorska propozycja edukacyjna Pauliny Niemczyk, absolwentki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, która w swojej twórczości artystycznej czerpie inspirację z natury, architektury i podróży. Ten interdyscyplinarny projekt badawczo-edukacyjny skierowany był do dzieci i młodzieży z Tychów. Jego celem było poszerzenie świadomości ekologicznej i wiedzy na temat ekosystemu Jeziora Paprocańskiego, także w kontekście historii tego miejsca oraz perspektyw turystyki i rekreacji. Poznanie specyfiki tego unikalnego obszaru umożliwiły działania kreatywne z pogranicza nauki i sztuki, przybliżające zagadnienia z pogranicza biologii, geografii, fizyki i chemii, jak warsztaty, wycieczki, gry terenowe, prelekcje czy pokazy filmów. Działania edukacyjne i artystyczne miały miejsce na terenie Jeziora Paprocańskiego i Muzeum Miejskiego w Tychach od czerwca do października 2021 roku.
To łącznie 15 warsztatów dla dzieci i dorosłych, łączących zagadnienia z pogranicza ochrony środowiska i sztuki, 6 rodzinnych spacerów edukacyjnych wzdłuż Jeziora Paprocańskiego, wykład historyka sztuki, w którym oś narracji stanowił motyw jeziora w sztuce, lekcja ornitologiczna nie tylko dla najmłodszych, uwrażliwiająca na otaczający świat. Ponadto podczas spotkań „Dbam o Jezioro – akcja segregacja” uczestnicy i uczestniczki zebrali ponad 30 worków odpadów, zaśmiecających teren wybrzeża Jeziora Paprocańskiego.

prowadzenie: Paulina Niemczyk – malarka i edukatorka. Dyplom uzyskała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w 2017 roku. Zajmuje się malarstwem, tkaniną artystyczną, tworzeniem obiektów i instalacji, organizacją wystaw i projektów. Brała udział w ok. 50 wystawach i pokazach zbiorowych, na poziomie krajowym i międzynarodowym. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą. Obecnie jej obrazy można oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej Tichauer Art Gallery w Tychach. W maju 2021 roku podjęła współpracę z Muzeum Miejskim w Tychach, rozpoczynając serię działań nad autorskim projektem „Lacus”.

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, zwiedzając wystawę, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

więcej informacji: www.muzeum.tychy.pl

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące