spacer

Projekt „Lacus”
Poznaj Jezioro – EKOSpacer
Prowadzenie: Paulina Niemczyk
Spacerowa odsłona projektu „Lacus” – autorskiej propozycji edukacyjnej Pauliny Niemczyk, skupionej wokół Jeziora Paprocańskiego. To propozycja dla tych, którzy szukają pełnych ekscytacji sposobów na spędzenie czasu z najmłodszymi.

Czas wielkich przemian: klimat, woda, bioróżnorodność – bez owijania „w bawełnę” i bez naukowej nowomowy! Spacer wzdłuż Jeziora Paprocańskiego będzie okazją, aby dowiedzieć się o niepokojących zjawiskach, które zachodzą na naszej planecie. Przybliży je Kamil Szewczyk ze Śląskiego Ruchu Klimatycznego.

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – do wspólnego spacerowania zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi.

„Lacus” to autorska propozycja edukacyjna Pauliny Niemczyk, absolwentki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, która w swojej twórczości artystycznej czerpie inspirację z natury, architektury i podróży. Ten interdyscyplinarny projekt badawczo–edukacyjny skierowany jest do dzieci i młodzieży z Tychów. Jego celem jest poszerzenie świadomości ekologicznej i wiedzy na temat ekosystemu Jeziora Paprocańskiego, także w kontekście historii tego miejsca oraz perspektyw turystyki i rekreacji. Poznanie specyfiki tego unikalnego obszaru umożliwią działania kreatywne z pogranicza nauki i sztuki, przybliżające zagadnienia z pogranicza biologii, geografii, fizyki i chemii, jak warsztaty, wycieczki, gry terenowe, prelekcje czy pokazy filmów. Czas realizacji działań planowany jest do grudnia 2021 roku.

prowadzenie: Kamil Szewczyk – aktywista Śląskiego Ruchu Klimatycznego, gdzie zajmuje się antywęglowym lobbingiem na poziomie obywatelskim, społecznym i politycznym. Jest też trenerem metodologii Dragon Dreaming, interesuje się synergią w pracy grupowej, partycypacją oraz niehierarchicznymi strukturami zarządzania projektem. Exhaker i programista, który widzi rzeczywistość jako gęsty splot procesów, które lubi rozkładać na czynniki, upraszczać i optymalizować. Jest też dyrektorem operacyjnym przedsiębiorstwa zajmującego się usługami finansowymi, gdzie zarabia na chleb i obserwuje świat wielkiego biznesu. Poza tym jest psiarzem, grzybiarzem, miłośnikiem gier wideo, projektantem gier planszowych, dość zaawansowanym kawoszem, niepraktykującym poetą i wciąż niespełnionym reżyserem.

 

miejsce zbiórki: Przystań kajakowa nad Jeziorem Paprocańskim
liczba uczestników ograniczona
wstęp wolny

więcej informacji: www.muzeum.tychy.pl

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w spacerze, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące