warsztaty

„Księżniczki i dziewczyny”
Piątek z księżniczkami
Punktem wyjścia warsztatów jest wystawa „Księżniczki i dziewczyny” oraz prezentowane na niej prace dwunastu współczesnych artystek, które swoją twórczością złożyły hołd kobietom działającym na przemysłowym Górnym Śląsku w XIX i XX wieku.

Kim jest współczesna księżniczka? Na to pytanie odpowiedzą uczestniczki rozwojowo–artystycznego spotkania. Te kameralne warsztaty plastyczne kolażu portretowego przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą odkryć swój wewnętrzny potencjał i przyjemnie spędzić czas! Efektem będzie stworzenie autoportretu – kreatywnej pracy plastycznej na bazie zdjęć.

prowadzenie: Paulina Niemczyk – malarka. Dyplom uzyskała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w 2017 roku. Zajmuje się malarstwem, tkaniną artystyczną, tworzeniem obiektów i instalacji, organizacją wystaw i projektów. Brała udział w ok. 50 wystawach i pokazach zbiorowych, na poziomie krajowym i międzynarodowym. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą. Obecnie jej obrazy można oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej Tichauer Art Gallery w Tychach. W maju 2021 roku podjęła współpracę z Muzeum Miejskim w Tychach, rozpoczynając serię działań nad autorskim projektem „Lacus”.

więcej informacji o wystawie czasowej „Księżniczki i dziewczyny”

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w warsztatach, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące