Kwietniowe wydanie „Ram Kultury” już dostępne!

Wśród wszystkich barw wiosny szczególne miejsce zajęły w tym roku dwie: niebieska i żółta. By jednak ujrzeć wiosnę, a nie wojnę, zapraszamy do naszego kwietniowego kalendarium wydarzeń artystycznych.

W najnowszym numerze „Ram Kultury” znajdziemy:
– wyniki 22. edycji konkursu Tychy Press Photo organizowanego przez Miejską Galerię Sztuki „Obok”,
– zapowiedź premiery filmu dokumentalnego o Zbigniewie Skorku i stworzonym przez niego Amatorskim Teatrze Ruchu i Pantomimy Migreska,
– recenzję Tyskiego Festiwalu Monodramu MoTyF, który to wypełnił kulturalnie i artystycznie poprzedni miesiąc,
– artykuł na temat solowego debiutu Sebastiana Riedla – „Radio Sessions”, który powstał we współpracy ze znakomitymi muzykami,
– liczne konkursy, w których do wygrania jest podwójne zaproszenie na spektakl dla dzieci Teatru Małe Mi z Łodzi na spektakl „Księżyc’owe opowieści”, pojedyncze zaproszenie do Undergroud Pubu na koncert Dr Misio i The Analogs, podwójne zaproszenie na koncert Aukso – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy i Joanny Freszel z muzyką Davida Langa, płyta z zapisem utworu Henryka Jana Botora „Pasja według św. Marka” w wykonaniu Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Katowicach pod dyr. Krzysztofa Dudzika, pojedyncze zaproszenie do  Underground Pubu na koncert Romantyków Lekkich Obyczajów oraz podwójne zaproszenie na recital fortepianowy Andrzeja Wiercińskiego w Mediatece.

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na pierwsze zajęcia przygotowane z myślą o gościach z Ukrainy. 2 i 3 kwietnia Tyska Galeria Sportu organizuje zwiedzanie dla najmłodszych z tłumaczeniem na język ukraiński. „Poznajmy się na sportowo” – to tytuł zajęć, podczas których będzie okazja, by obejrzeć wystawę, a także porozmawiać o ulubionych dyscyplinach i gwiazdach sportu. Wraz z wiosną nadchodzi Wielkanoc. Przed nami tradycyjny koncert pasyjny w kościele pw. bł. Karoliny Kózkówny – Oratorium Josepha Haydna Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu w wykonaniu AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy (2 kwietnia). Natomiast kluby MCK w Urbanowicach i Wilkowyjach przygotowały warsztaty wykonywania wielkanocnych ozdób oraz, nieco mniej tradycyjne, warsztaty naukowe poświęcone jajkom. Barwy organowego brzmienia to tytuł pierwszego w tym roku koncertu z cyklu Koncerty Magdaleńskie. 3 kwietnia w najstarszej tyskiej parafii zasiądzie przy organach Władysław Szymański, który zaprezentuje utwory Bacha, Hessa, Nowowiejskiego i innych wybitnych kompozytorów. Z kolei mistrz organów Henryk Jan Botor zasiądzie w tym miesiącu do innego instrumentu: fortepianu plenerowego Cadenza, który stanie na pl. Baczyńskiego od 30 kwietnia do połowy maja. Recital Henryka Jana Botora rozpocznie cykl koncertów z wykorzystaniem tego instrumentu. Niech piękne barwy i dźwięki oraz budząca się wiosna napełniają nas nadzieją.

Sylwia Witman

Wydawca: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26, 43-100 Tychy, tel. 32 438 20 61,
e-mail: redakcja@mck.tychy.pl
Redaktor naczelna: Sylwia Witman, e-mail: ramykultury@kultura.tychy.pl
Zespół: Daria Gawrońska, Małgorzata Król, Agnieszka Woszczyńska
Korekta: Agnieszka Tabor
Layout: Aleksandra Krupa i Bartek Witański Blank Studio, Marcin Kasperek KlarStudio
Skład i łamanie: Magdalena Dziedzic KlarStudio
Druk: Drukarnia AA Print, Mikołów
Nakład: 3.000 egz.

Miesięcznik znaleźć można we wszystkich instytucjach kultury, młodzieżowych domach kultury, klubach osiedlowych, urzędach, Gemini Park Tychy oraz wybranych restauracjach. Szczegółowa lista punktów dystrybucji znajduje się TUTAJ.
Poniżej prezentujemy również dotychczasowe wydania „Ram Kultury” w wersji online:

Ramy Kultury nr 8
Ramy Kultury nr 7
Ramy Kultury nr 6
Ramy Kultury nr 5
Ramy Kultury nr 4
Ramy Kultury nr 3
Ramy Kultury nr 2
Ramy Kultury nr 1

GALERIA


Share

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące