Drugie wydanie „Ram Kultury” – tyskiego informatora kulturalnego

„Ramy Kultury” to miesięcznik zawierający informacje o wydarzeniach kulturalnych w mieście. Sprawdź w najnowszym numerze, co ciekawego wydarzy się w październiku!

Warsztaty, koncerty, spektakle i wiele więcej! To czeka na nas w październiku. Aby nic nie umknęło naszej uwadze, warto zaopatrzyć się w „Ramy Kultury” – tyski miesięcznik kulturalny, stanowiący kompendium wiedzy o tym, co dzieje się w Tychach.

W październikowym wydaniu znajdziemy m.in.: zaproszenie dyrektor MBP – Anna Krawczyk do udziału w Tyskich Dniach Literatury, podsumowanie wystawy „Księżniczki i dziewczyny” organizowanej przez Muzeum Miejskie w Tychach, prezentację pracy Joanny Piech pt. „Witraże” z kolekcji Miejskiej Galerii Sztuki OBOK. Zapraszamy także czytelników do wzięcia udziału w konkursach, w których do wygrania są: zaproszenia na październikowe koncerty w Mediatece, publikacje książkowe i katalog z wystawy „Księżniczki i dziewczyny” wraz z indywidualnym oprowadzeniem z kuratorką dr hab. Irmą Koziną w Muzeum Miejskim w Tychach. Daj się zainspirować i zajrzyj w „Ramy Kultury”!

O mnogości imprez wspomina we wstępie do wydania drugiego redaktor naczelna – Sylwia Witman:

Po wrześniowym bogactwie wydarzeń kulturalnych (za nami Noc Teatrów Metropolii, Festiwal Andromedon i „Kasta La Vista” z Arturem Barcisiem i Krzysztofem Tyńcem na inaugurację sezonu teatralnego), październik i listopad także zapowiadają się ciekawie.

Na deskach Teatru Małego pojawi się kilka propozycji dla młodego widza, w tym własna produkcja „Mały Książę”, przedstawienie wyprodukowane wspólnie z Miejskim Centrum Kultury i Zespołem Teatralnym „Gęba”. Ponadczasowe i ponadpokoleniowe dzieło Antoine’a de Saint-Exupéry’ego wciąż inspiruje kolejne pokolenia twórców. Przedstawienie w reżyserii Piotra Józefa Adamczyka zawiera elementy różnych gatunków teatralnych – od teatru animacji, poprzez teatr muzyczny, tańca czy iluzji, aż po teatr antyczny.

Kolejna premiera dla dzieci (chociaż nie tylko) to „Nowe Szaty Króla” – spektakl Teatru „BELFEgoR”, wyreżyserowany przez Sławomira Żukowskiego oraz – ponownie – Piotra J. Adamczyka. Obok doskonale znanych tyskiej publiczności aktorów „BELFEgoRa”, na scenie pojawi się m.in. Krzysztof Hanke.

Będzie też coś dla dorosłych, np. „Tancerka” – monodram Barbary Lach, do którego inspiracją było opowiadanie Olgi Tokarczuk. Produkcja Opolskiego Teatru Lalki i aktora to propozycja dla widzów od 16. roku życia. Po spektaklu (który był kilkakrotnie przekładany z powodu pandemicznych ograniczeń) w Teatrze Małym odbędzie się spotkanie z Barbarą Lach, podczas którego widzowie będą mogli „na gorąco” podzielić się z aktorką wrażeniami.

Prawdziwa teatralna uczta czeka na widzów w listopadzie. W ramach cyklu Scena Konesera na scenie Teatru Małego wystąpi Krystyna Janda, która – zdaniem krytyków – w roli Marii Callas jest po prostu niezrównana. Sztuka Terrence’a McNally’ego to wielokrotnie nagradzany, grany na całym świecie tekst o miłości do sztuki i muzyki, a kreacja Jandy to aktorstwo najwyższej jakości. Rezerwujcie bilety.

Wydawca: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26, 43-100 Tychy, tel. 32 438 20 61,
e-mail: redakcja@mck.tychy.pl
Redaktor naczelna: Sylwia Witman, e-mail: ramykultury@kultura.tychy.pl
Zespół: Daria Gawrońska, Małgorzata Król, Aleksandra Matuszczyk, Agnieszka Woszczyńska
Korekta: Marta Rosół
Layout: Aleksandra Krupa i Bartek Witański Blank Studio, Marcin Kasperek KlarStudio
Skład i łamanie: Marcin Kasperek KlarStudio
Druk: Drukarnia AA Print, Mikołów
Nakład: 3.000 egz.
Foto na okładce: Damian Maliszewski

Miesięcznik znaleźć można we wszystkich instytucjach kultury, szkołach średnich, młodzieżowych domach kultury, klubach osiedlowych, urzędach oraz wybranych restauracjach. Szczegółowa lista punktów dystrybucji znajduje się TUTAJ.

Poniżej prezentujemy również dotychczasowe wydania „Ram Kultury” w wersji online:

WYDANIE WRZEŚNIOWE (pobierz)

WYDANIE PAŹDZIERNIKOWE (pobierz)

 

GALERIA


Share

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące