Styczniowy numer „Ram Kultury” już dostępny

W nowy rok wchodzimy z kolejną porcją kultury, o której mowa w styczniowym wydaniu tyskiego informatora kulturalnego. Sprawdź, co ciekawego wydarzy się w naszym mieście!

W styczniowym wydaniu informatora znajdziemy m.in.:
– zaproszenie do wspólnego kolędowania przez dyrektora artystycznego festiwalu Tyskie Wieczory Kolędowe – Henryka Botora,
– kilka słów na temat katalogu ANALAKSIS – marki płytowej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, do którego trafiły Drach i Syrena, czyli opery Aleksandra Nowaka i Szczepana Twardocha premierowo wykonane podczas tyskiego festiwalu AUKSODRON,
– prezentację pracy Ryszarda Czernowa pt. „U Giera 1” ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach,
– konkursy, w których do wygrania są wydawnictwa płytowe i książkowe.
Daj się zainspirować i zajrzyj w „Ramy Kultury”!

Kulturalnego nowego roku życzy Państwu we wstępie do wydania piątego redaktor naczelna – Sylwia Witman:
Drodzy Czytelnicy, niezmiernie cieszymy się, że w ostatnich dniach roku 2021 możemy oddać w Wasze ręce jeszcze jeden numer Ram Kultury. Pragniemy skorzystać z tej okazji i życzyć Wam dobrego roku 2022. Liczymy, że znaczną jego część spędzicie z nami: w Teatrze Małym, Muzeum Miejskim, Miejskim Centrum Kultury, Mediatece, domach kultury, galeriach sztuki, na salach koncertowych.
Za sobą mamy jesień pełną znakomitych wydarzeń teatralnych i muzycznych. Spektakle, które obejrzeliśmy w ramach Tyskich Spotkań Teatralnych, podejmowały tematy trudne i ważne. Zostawiały widzów z pytaniami, na które każdy sam musi sobie odpowiedzieć. Wspaniałych przeżyć i wzruszeń dostarczył nam tegoroczny Konkurs Chopinowski, który wielu z Państwa razem z nami śledziło uważniej niż zwykle. Podczas festiwalu AUKSODRONE mieliśmy okazję wysłuchać tryptyku muzycznego, będącego owocem współpracy Szczepana Twardocha i Aleksandra Nowaka z premierową ostatnią częścią – „Pokora”. To dzieło pełne smutku, ale też nadziei i pytań o tożsamość. 
W nadchodzącym roku zaprosimy Was na kolejne spektakle, festiwale i wystawy, których autorzy nie będą uciekać od trudnych tematów i ważnych pytań. Kultura służy rozrywce, ale ma do spełnienia także inną rolę – katalizatora refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze. Nad kondycją współczesnego świata i współczesnego człowieka. 
Za nami święta Bożego Narodzenia. Przed nami zabawy sylwestrowe (polecamy tę w Teatrze Małym z piosenkami m.in. Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego czy Marka Grechuty) oraz Tyskie Wieczory Kolędowe, o których szerzej piszemy na sąsiedniej stronie. Pod koniec stycznia czeka nas zimowa rozgrzewka Portu Pieśni Pracy i kolejny pokaz, głośnego już i obsypanego nagrodami, spektaklu Teatru T.C.R „Disco Mori”. To na początek naszego nowego, kulturalnego roku. Kolejne propozycje na łyk kultury przedstawimy Wam za miesiąc. 

Wydawca: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26, 43-100 Tychy, tel. 32 438 20 61,
e-mail: redakcja@mck.tychy.pl
Redaktor naczelna: Sylwia Witman, e-mail: ramykultury@kultura.tychy.pl
Zespół: Daria Gawrońska, Małgorzata Król, Aleksandra Matuszczyk, Agnieszka Woszczyńska
Korekta: Marta Rosół
Layout: Aleksandra Krupa i Bartek Witański Blank Studio, Marcin Kasperek KlarStudio
Skład i łamanie: Magdalena Dziedzic KlarStudio
Druk: Drukarnia AA Print, Mikołów
Nakład: 3.000 egz.
Foto na okładce: Kasia Jarosz

Miesięcznik znaleźć można we wszystkich instytucjach kultury, młodzieżowych domach kultury, klubach osiedlowych, urzędach, Gemini Park Tychy oraz wybranych restauracjach. Szczegółowa lista punktów dystrybucji znajduje się TUTAJ.
Poniżej prezentujemy również dotychczasowe wydania „Ram Kultury” w wersji online:
Ramy Kultury nr 5
Ramy Kultury nr 4
Ramy Kultury nr 3
Ramy Kultury nr 2
Ramy Kultury nr 1

GALERIA


Share

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące