wykład

To jest sztuka!
„Tajemnica i cień. Rembrandt”
prowadzenie: Katarzyna Czapla-Durska
Rembrandt Harmensz van Rijn, holenderski malarz, rysownik i grafik, uważany jest za jednego z najwybitniejszych artystów w dziejach sztuki. Pozostawił po sobie ok. 300 obrazów olejnych, 300 grafik i ok. 2 tysięcy rysunków.

Rembrandt – syn młynarza sięga po sławę. Ma wszystko. Cudowną żonę, sławę, bogactwo i splendor. Pewnego dnia na jednym z ostatnich portretów namaluje człowieka, który to wszystko stracił. O nadziei, bankructwie i tragedii. O braku zrozumienia. O życiu geniusza. O obrazach, które prawdą wprawiają w drżenie. O największym z wielkich. O Rembrandcie usłyszycie podczas marcowego spotkania w ramach cyklu To jest sztuka!.

To jest sztuka! – to cykl spotkań dla wszystkich, którym słowo „sztuka” nie jest obojętne. Każde spotkanie trwa godzinę i odbywa się raz w miesiącu. Odbiorcy zapoznają się z najbardziej znaczącymi zjawiskami i postaciami w sztuce w sposób przystępny, zrozumiały i ciekawy. Podczas zajęć promowana jest wyobraźnia, kreatywność, spostrzegawczość, wrażliwość i przeżycia estetyczne. Zachęcam, by nie bać się tego, co oryginalne, trudne, różnorodne i asymetryczne.

 

 

Foto: wikimedia/minimal use

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące