spotkanie

Tury Kultury
Robert Janowski
Prowadzenie: Marcin Michrowski
Wszystko zaczęło się od „Kompotu”, pierwszego polskiego rock-musicalu, do którego 22-letni Robert Janowski skomponował muzykę do tekstów Jonasza Kofty, a także wcielił się w postać głównego bohatera – Love.

Gość naszego cyklu Tury Kultury był liderem zespołów rockowych: Sekcji Z, Oddziału Zamkniętego czy ZOO. Przełomem w karierze stała się główna rola w kultowym musicalu Metro. Lubiąc ten gatunek, zagrał m.in. W Sztukmistrzu z Lublina, West side story, Cyrano. Wystąpił tez w filmach: Pora na czarownice i Biały i czarny, Nocne graffitti, Na dobre i na złe przez 3 sezony, czy w Na Wspólnej. Prowadził teleturniej muzyczny Jaka to melodia?.

Robert Janowski jest zdobywcą pięciu nagród Wiktora za osobowości telewizyjną i laureatem czterech Telekamer plebiscytu „TeleTygodnia” w tym Złotej Telekamery. Autor czterech tomików poezji i prozy poetyckiej. Jednak jak mówi sam artysta, najważniejsze są dla niego jego solowe płyty i koncerty, na których może śpiewać autorskie piosenki.

Czy opowie o swoich licznych pasjach? Jak godzi życie piosenkarza z graniem na scenie? Na te i inne pytania spróbujemy uzyskać odpowiedzi podczas spotkania w ramach cyklu Tury Kultury, na które serdecznie zapraszamy.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące