spotkanie

Tury Kultury
Adam Woronowicz
„(…) wiesz, to jeden dzień zdjęciowy, właściwie jedna scena. Ale to jedna scena u Pawlikowskiego w „Zimnej wojnie”. Dlatego kwestia tego, kto i co proponuje jest ważna (…).” – Adam Woronowicz

Adam Woronowicz, wybitny aktor małego i dużego ekranu, jak i sceny teatralnej. Tym razem wystąpi w roli głównej naszego cyklu Tury Kultury.

Trudno jest wymienić wszystkie kreacje aktorskie, które stworzył i za które był wielokrotnie nagradzany. Jest Laureatem Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za sezon 2004/2005, przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr”, za role Fadinarda w „Słomkowym kapeluszu”, Eugène’a Labiche’a w Teatrze Powszechnym w Warszawie oraz Mirona w spektaklu Teatru Telewizji „Pamiętnik z powstania warszawskiego”, według Mirona Białoszewskiego. Otrzymał Orły za najlepszą rolę drugoplanową w filmie „Chrzest” oraz 5 nominacji za role drugoplanowe w filmach „Rewers”, „Miłość”, „Pani z przedszkola”, „Demon”, „Kamerdyner”, „Moje wspaniałe życie”, „Chopin. Pragnienie miłości”. Możemy podziwiać go w filmach „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, „Baby są jakieś inne”, „7 uczuć”, „Zimna wojna”, „Teściowie” oraz w popularnych serialach: „Diagnoza”, „Układ”, „Kod genetyczny” i wielu innych.

Zapraszamy, razem z Marcinem Michrowskim, który poprowadzi rozmowę, na niezwykły wieczór z niezwykłym aktorem.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące