spotkanie

Tury Kultury
Dorota Chotecka
„Zawsze bardziej martwiliśmy się o własne sumienie, niż o reputację. Sumienie jest tym, czym jesteś, a reputacja tym, co myślą o tobie inni. I niech tak zostanie”.

Dorota Chotecka-Pazura popularność zyskała pod koniec lat 90. dzięki roli despotycznej i żywiołowej Danuty Norek w przebojowym serialu komediowym „Miodowe lata” oraz jego kontynuacji „Całkiem nowe lata miodowe”. Natomiast kreacja Joli w sitcomie „13 posterunek” przyniosła jej status seksbomby. Przez dziesięć lat wcielała się także w postać Krystyny Więcławskiej w serialu „Ranczo” emitowanym na antenie stacji TVP1.

Wystąpiła w wielu znaczących filmach m.in.: „Pestka”, „Nic śmiesznego”, „Nocne graffiti”, „Dzień świra”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „7 uczuć”. Wielokrotnie użyczała swojego głosu w dubbingu. Na kanale Polsat Café aktorka prowadziła programy „Baby room”, „Stylowe Spotkania Gali” oraz „Fabryka Urody”.

Jej zawodowy życiorys jest na tyle bogaty, że bez wątpienia nie zabranie tematów, które będzie można poruszyć już 15 marca podczas spotkania z cyklu „Tury Kultury”. Zapraszamy.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące