spotkanie

Tury Kultury
Maria Pakulnis
Prowadzenie: Andrzej Kurdziel
„Tyle przeżyłam, tyle pięknych rzeczy zrobiłam, również zawodowo, że już nie muszę przed nikim zdawać egzaminu, bo ja jeszcze żyję, świetnie się trzymam i… czekam na propozycje.” – Maria Pakulnis

Zapraszamy na spotkanie z wyjątkową kobietą, świeżo upieczoną laureatką pierwszego w karierze Orła, za role w filmie „Johnny”. Nasz gość to aktorka filmowa, teatralna, telewizyjna. Za swe artystyczne dokonania wielokrotnie wyróżniona nagrodami: im. Zbyszka Cybulskiego, nagrodą aktorską na MFF w Taorminie, Brązowymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku, Złotym Ekranem. Laureatka Wielkiego Splendoru – Nagrody Teatru Polskiego Radia oraz nagrody za kreację aktorską na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie. Stworzyła całą galerię kobiecych postaci, choć najczęściej jest obsadzana w rolach atrakcyjnych, pewnych siebie i silnych kobiet. Zagrała niezapomniane role w „Obywatelu Piszczyku”, „Konsulu”, „Pożegnaniu jesieni”, „Pajęczarkach” .

Maria Pakulnis wystąpiła w ponad 40 spektaklach Teatru Telewizji m.in. w „Mahagonny”, „Chorobie młodości”, „Łuku Triumfalnym”, „Sprawie Stawrogina”, „Słowie honoru” K. Zaleskiego, „Wilku stepowym” T. Kotlarczyk, „Pierwszym września” K. Langa, „Domu kobiet” W. Saniewskiego, „Victorii” E. Pytki. Telewizyjnej publiczności znana ze znakomitej roli Nadieżdy Tumskiej w serialu „Ekstradycja”, jak również z innych produkcji t.j. „Psie serce”, „Siostry”, „Wiadomości z drugiej ręki”, „Nad Rozlewiskiem”, „Powiedz Tak”, „Leśniczówka”.

O tym, czy długo uczyła się sztuki odpuszczania i zrozumienia, że nie musi udowadniać, że jest fajna, porozmawia z Andrzejem Kurdzielem. Serdecznie zapraszamy.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące