festiwal

Port Pieśni Pracy - dzień 1
Tradycją festiwalu jest już koncert w Underground Pub, w którym bawimy się prawie do rana. Przygotujcie swoje gardła na wyśpiewywanie nocnych morskich opowieści!

Piątkowy wieczór spędzimy w Underground Pub Tychy, gdzie ponownie zaprosimy Was do wspólnej zabawy przy najpiękniejszych szantowych dźwiękach.

Na scenie wystąpią:

22:00 Orkiestra Samanta

Dynamiczna, pełna ekspresji i różnorodności muzyka w połączeniu z barwnymi opowieściami o morzu stanowi o wyjątkowości koncertów i twórczości artystycznej zespołu. Kompozycje utworów to wypadkowa inspiracji muzyką folkową ze szczególnym wpływem folku irlandzkiego i szant, ze współczesną muzyką rockową. Repertuar zespołu to autorskie teksty związane z tematyką morską. Od 22 lat zespół jest stałym gościem największych festiwali folkowych, zagrał ponad 800 koncertów w Polsce i zagranicą.

22:35 Leje na pokład

Zespół jest laureatem wielu polskich konkursów i festiwali szantowych, (m.in. Tratwa w Katowicach, Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską Kubryk, Keja, Szantomierz. Koncertował na większości polskich festiwali, jak również poza granicami kraju, dwukrotnie zabawiając publiczność podczas Londyńskich Spotkań Szantowych. Repertuar zespołu to głównie szanty klasyczne i autorskie piosenki żeglarskie.

Skład zespołu:

Jan Cofała;

Tomasz Czekała;

Seweryn Erling;

Michał Pułtorak.

 

23:10 Mietek Folk Olsztyn

Energetyczna kombinacja pieśni morza, rytmicznego folku a nawet punk-rocka. Unikalnym elementem scenicznego wizerunku grupy są barwne stroje z epoki wielkich żaglowców, które sprawiają, że koncerty zespołu są niezwykle widowiskowe. Piosenki „Mietków” zyskały ogólnopolską popularność i weszły na stałe do wielu śpiewników żeglarskich.

Zespół regularnie gości na scenach najważniejszych wydarzeń związanych z piosenką żeglarską – zarówno nad morzem jak i na Mazurach. W dorobku zespołu znajdują się 5 płyty z autorskimi programami opowiadającymi o piratach i życiu na morzu.

Skład zespołu:

Waldemar “Kaczor” Krasowski – gitara akustyczna, śpiew

Piotr “Szyman” Szymański – gitara elektryczna

Piotr “Koval” Kowalewicz – śpiew

Paweł “Welon” Grzywacz – perkusja, śpiew

Adam Stelmach – gitara basowa, śpiew

 

00:00 North Cape

Pięciu mężczyzn, pięć głosów, pięć mikrofonów… Tyle wystarczy, by TWORZYĆ MUZYKĘ!

Zaczęło się od muzycznej fascynacji tradycyjnymi szantami, pieśniami morza i folklorem największych obieżyświatów i kosmopolitów, jakimi byli XIX-w. żeglarze. Za nią przyszła fascynacja pieśniami spirituals i gospel, pieśniami dokerów, farmerów, górników, poławiaczy pereł i pasterzy. Piękne, rytmiczne
i melodyjne pieśni pracy, wykonywane częstokroć w bardzo egzotycznych językach, to koronny repertuar zespołu NORTH CAPE. Na przestrzeni ponad dwóch dekad działalności, NORTH CAPE nagrał trzy studyjne albumy, uczestniczył gościnnie w kilku muzycznych projektach i wystąpił kilkukrotnie
w programach telewizyjnych.

 

 

00:35 Glass go

Zespół gra autorski repertuar, inspirowany muzyką Irlandii połączoną z ostrym rockowym brzmieniem. Nawiązuje do twórczości takich zespołów jak The Pogues i Dropkich Murphys. Założony został przez członków zespołu Mordewind, dlatego część utworów wykonywanych na koncertach pochodzi z repertuaru Mordewindowego.

1:30 Banana Boat

Męski sekstet wokalny, wykonujący utwory a cappella, specjalizujący się w twórczości autorskiej w dziedzinie współczesnej piosenki żeglarskiej oraz w autorskiej interpretacji szanty klasycznej. Do dzisiaj zespół dał ponad sześćset koncertów w Polsce i za granicą. Jest także laureatem wielu nagród festiwalowych oraz dwukrotnie przyznanej nagrody za zdobycie drugiego miejsca w kategorii płyty roku Amerykańskiego Stowarzyszenia Współczesnej Muzyki A Cappella.

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące