spotkanie

Architektoniczny wymiar sportu – Stadion Miejski Tychy
spotkanie z generalnymi projektantami tyskiej areny
Gośćmi trzeciego spotkania z cyklu „Czas na architekturę” będą Andrzej Wiszowaty i Marcin Kulpa.

Trzecia odsłona cyklu poświęcona będzie jednemu z najważniejszych obiektów sportowych w Tychach – Stadionowi Miejskiemu. O zagadnieniach związanych z projektowaniem tyskiej areny opowiedzą jej twórcy: Andrzej Wiszowaty i Marcin Kulpa – generalni projektanci w biurze architektonicznym Perbo-Projekt, pracownicy dydaktyczni Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz autorzy i współautorzy licznych realizacji z zakresu architektury sportowo-widowiskowej (m.in.: Hale Tauron Arena w Krakowie i Podium w Gliwicach, Stadiony Miejskie w Łodzi i Krakowie).

Architektura otacza nas nieustannie – zaspokaja nie tylko potrzeby materialne, ale i duchowe. Traktujemy ją w naturalny sposób użytkowo, częstokroć nie doceniając wielości jej znaczeń oraz roli jaką odgrywa w kształtowaniu naszego poczucia estetyki. „Czas na architekturę” to cykl spotkań traktujących o sztuce projektowania, organizowania i kształtowania szeroko pojętej przestrzeni. Wspólny mianownik kolejnych odsłon cyklu stanowią wątki tyskie.

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w wydarzeniu, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

więcej informacji: www.muzeum.tychy.pl

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące