spektakl

Scena Młodego Widza
„Szałaputki”
TeatRyle, Poznań
Autor przedstawienia – Janusz Ryl-Krystianowski jest cenionym w Polsce reżyserem i twórcą jednego z najlepszych teatrów dla dzieci – Teatru Animacji w Poznaniu.

Na przytulnym podwórku, pod bacznym okiem mamy, wychowują się dwa sympatyczne lecz niesforne kurczaki – Szałaputki. Małe urwisy tak bardzo ciekawi świat za ogrodzeniem, że żadne ostrzeżenia nie są w stanie zniechęcić ich do poznania jego tajemnic. Kwoka boi się, że maluchy czmychną czym prędzej, gdy tylko spuści je z oka. Dwoi się i troi, aby uchronić potomstwo przed podstępnym Lisem, czyhającym tuż za parkanem. Mimo jej starań Szałaputki muszą stawić czoła chytremu rudzielcowi, a pomaga im w tym płochliwa, ale pomysłowa przyjaciółka Myszka.

Spektakl o perypetiach niesfornych kurczaków Szałaputków, ich mamy – Kwoki, płochliwej przyjaciółki Myszki i podstępnego Lisa został pomyślany w konwencji poetyckiego kabaretu dla najmłodszych. Tempo, prosta, pomysłowa scenografia, współgrająca z koncepcją inscenizacji nadaje widowisku klarowną formę bezpretensjonalnej zabawy aktorów z publicznością. Losy scenicznych postaci pokazują młodej widowni, jak wielka jest potęga przyjaźni (Myszka pomaga Szałaputkom w potrzebie) oraz uczulają, że warto zachować dystans w kontaktach z nieznajomymi (przygoda z Lisem). Spektakl jest pełen werwy, rytmu i doskonale rezonuje z dziecięcą wrażliwością.

obsada: Mariola Ryl-Krystianowska, Marcin Ryl-Krystianowski
scenografia: Olga Ryl-Krystianowska
muzyka: Robert Łuczak

Uwaga!

Spektakl tylko dla grup zorganizowanych, kontakt: anna.bialon@teatrmaly.tychy.pl

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące