spektakl

Scena Młodego Widza
„Pan Antenka i srebrny kubraczek”
Teatr Trip, Świętochłowice
Zapraszamy na spektakl teatralny dla dzieci promujący postawę otwartości, tolerancji oraz ukazujący proces komunikacji interpersonalnej.

Akcja spektaklu rozgrywa się w sklepie z zabawkami. Po ciężkim dniu pracy, kiedy sklepikarz Pan Konrad zamyka sklep, a księżyc wschodzi na niebie, budzą się do życia zabawki. Każda z nich marzy o tym, by dostać się w ręce małych dzieci. Odnaleźć swojego właściciela i spędzić u niego całe jego dzieciństwo. Marzą o przyjaźni i dniach spędzonych na wspólnej zabawie. Dlatego w nocy walczą one między sobą o miejsca na półkach, dbają o swój wygląd, pielęgnują ubranka, by być najatrakcyjniejsze dla małych odbiorców. Pewnego dnia w sklepie pojawia się nowa zabawka – Pan Antenka. Piękna, srebrna zabawka o błyszczącym kubraczku, przyciąga wzrok nie tylko chłopców, ale również dziewczynek! Rozpoczyna się ciężki czas dla Lalek i pluszowych Misiów. Stare zabawki postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i planują pozbyć się nowego przybysza. W najmniej spodziewanym momencie zjawi się u nich najprawdziwszy Święty Mikołaj, którego tak naprawdę znały już od dawna, do czego doprowadzi ta wizyta…? Przekonacie się odwiedzając nasz magiczny sklep z zabawkami na rogu ulicy Szklanej i Różanej – Zapraszamy!

Spektakl oprócz walorów artystycznych zwraca uwagę na przestrzeganie norm moralnych. Ukazuje mechanizm działania plotki oraz efekt braku umiejętności komunikacyjnych. Podkreśla znaczenie mediacji jako podstawowego narzędzia rozwiązywania konfliktów. Promuje postawę otwartości wobec inności, uczy dzieci tolerancji.

Spektakl dla grup zorganizowanych. Kontakt: anna.bialon@teatrmaly.tychy.pl

Spektakl dedykowany jest dla dzieci od 3. roku życia.

Czas trwania: 45 minut

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące