spektakl

Scena Młodego Widza
„Frania Piorun”
reż. Przemysław Jaszczak,Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Spektakl opowiada historię Borsuka Bazyla, Lisa Daktyla i Niedźwiedzia Melona, których monotonne, pełne śmiesznych rytuałów życie odmieni nieokrzesana i arogancka dziewczynka o imieniu Frania, której obecność okaże się korzys

Borsuk Bazyl, Lis Daktyl i Niedźwiedź Melon to pedantyczne zwierzęta, które wiodą życie pełne monotonii i śmiesznych rytuałów. Lęk przed wyimaginowanymi stworami: „zębiratorami”, „szlamiakami” i „ponurami” paraliżuje ich tak, że boją się wychodzić z domu, który jest dla nich kolebką bezpieczeństwa. Wyprawa do ogródka po zapasy jest dla nich nie lada wyczynem. Pomimo że mieszkają razem, czują się samotne. Nieustannie czekają na list od kogokolwiek.

W ich świat wkracza niczym piorun nieokrzesana i arogancka dziewczynka o imieniu Frania, burząc przy tym ich normalny rytm dnia, robiąc bałagan i wprowadzając zamieszanie. Dziewczynka, wędrując do „Lepszego Miejsca”, postanawia zatrzymać się u zwierząt, których denerwują jej złe maniery i kłamstwa.

Obecność Frani okaże się jednak korzystna dla obu stron. Ona spróbuje oswoić zwierzęta ze strachem, one nauczą ją dobrego wychowania. A na koniec wszyscy dowiedzą się, gdzie tak naprawdę jest „Lepsze Miejsce” oraz, co jest najważniejsze na świecie.

Reżyseria: Przemysław Jaszczak
Scenografia, kostiumy, projekcje: Paweł Brajczewski
Muzyka: Krzysztof Domański
Obsada: Anna Jezierska/Katarzyna Kłaczek – Frania, Jakub Grzybek – Bazyl Borsuk, Kamil Król – Daktyl Lis, Paweł Pawlik- Melon Niedźwiedź
Wiek: 3-10 lat
Czas trwania: ok 50 minut

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące