spektakl

Tyskie Spotkania Teatralne
Andrzej Kotański
„Stan Stabilny”
Reż. Tadeusz Łomnicki, Teatr Bez Rzędów
W sobote 6 listopada o godzinie 20.00 Teatr Bez Rzędów zaprezentuje w ramach 47. Tyskich Spotkań Teatralnych przedstawienie „Stan Stabilny” w reżyserii Tadeusza Łomnickiego.

„Stan Stabilny” Teatr Bez Rzędów

Wiersze opowiadają historie spotkań i rozmów psychiatry i jego pacjenta, opowiadają tak naprawdę o nas wszystkich, wiodących swoje dorosłe życie w świecie pozornego dobrobytu w XXI wieku.
Za młodzi na dziadersów od zawsze pochłoniętych pragnieniem przetrwania, za starzy na zdrowo zdystansowanych od wszystkiego millenialsów. Pokolenie „czegoś pomiędzy”.

Codziennie odbijając się od rodziców owładniętych żądzą stabilizacji finansowej i posiadaniem wnucząt, wpadamy na rówieśników pochłoniętych wyścigiem karier w samochodach z leasingu i podrzucających swoje dzieci na niezliczoną ilość zajęć pozaszkolnych. Na koniec dnia lądujemy u zbawczych terapeutów, psychologów, psychiatrów, oczekując magicznej pigułki, która rozwiąże nasze problemy i mniejsze lub większe kryzysy egzystencjonalne. Sęk w tym, że magiczna pigułka nie istnieje, a psychiatra jest ulepiony z tej samej gliny co jego pacjenci.

Spektakl „Stan stabilny” to lekka i osobista opowieść o pokoleniu X i Y czyli trzydziesto-, czterdziesto- i pięćdziesięciolatków. Opowieść, w której bohater w rozmowie z widzem, psychiatrą, światem i w końcu ze sobą samym mierzy się ze zmartwieniami wspólnymi dla wielu z nas. W końcu opowieść, w której bohater stara się przede wszystkim o jedno – utrzymać stan stabilny.

Spektakl Teatru Bez Rzędów pt. „Stan stabilny” to premierowa teatralna adaptacja tomiku poezji Andrzeja Kotańskiego pt. „Wiersze o moim psychiatrze”.
Spektakl trwa 50 minut.

autor scenariusza: Andrzej Kotański
reżyseria: Tadeusz Łomnicki
scenografia: Jerzy Basiura
muzyka: Tadeusz Łomnicki

OBSADA:
Grzegorz Eckert
Jakub Sochacki

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące