spektakl

Tyskie Spotkania Teatralne
Bogusław Schaeffer
„Audiencja II"
reż. Mikołaj Grabowski
7 listopada o godz. 17.00 w ramach 47. Tyskich Spotkań Teatralnych zaprezentujemy legendarny monodram Bogusława Schaeffera – „Audiencja II” w wykonaniu Mikołaja Grabowskiego.

Utwór pełen zaskakujących zwrotów akcji i angażujący całą publiczność, przekształcający się w „teatr w teatrze”.
Wciągająca i trzymająca w napięciu komedia w wykonaniu teatralnego wirtuoza Mikołaja Grabowskiego!

Podczas specyficznie schaefferowskiego wykładu o nowej muzyce, z surrealistycznym epizodem sennym pośrodku utworu, aktor-prelegent najpierw wygłasza monolog o sztuce i kondycji artysty we współczesnym świecie, by następnie przejść do odważnego i nieobliczalnego happeningu z widzami, którzy stają się czynnym uczestnikiem zdarzenia. Pozorna przypadkowość wydarzeń widowiska i jego żywiołowość gwarantują wyborną zabawę i śmiech do łez.

Tekst wybitnego kompozytora, muzykologa i dramaturga Bogusława Schaeffera jest przewrotnym wykładem z teorii muzyki, w którym dociekanie absolutu w kategoriach klasycznej estetyki brutalnie się zderza z kabotyńskimi zagrywkami, balansowaniem na krawędzi trywialności, autoironii i wyzywającym brakiem sensu. Słowem, to Schaeffer w całej okazałości, bez jednoznacznych odpowiedzi i ze wszystkimi obsesjami!
To także rzadka okazja do zobaczenia w akcji aktora, reżysera, dyrektora wielu znakomitych scen w Polsce, Mikołaja Grabowskiego, który to jako pierwszy się podjął próby zainscenizowania i zagrania „Audiencji II”.
Monodram od swojej premiery w 1969 roku nieustannie bawi polską i zagraniczną publiczność. Był grany m.in. w Iranie (przed cesarzową Farah Dibą Pahlavi), a także na festiwalach w Meksyku, Holandii, Belgii, Danii, Niemczech.
W 2019 roku spektakl obchodzi swoje pięćdziesięciolecie! Z tej okazji zapraszamy na wieczór z Schaefferem – jubileuszowy pokaz „Audiencji II” w wykonaniu Mikołaja Grabowskiego.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące