spotkanie

Portrety Literackie
Marcin Sitko
Marcin Sitko: „Rysiek Riedel” tom II
goście: Marcin Sitko, Mirosław Bochenek, Sebastian Riedel
Wyjatkowymi gośćmi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach będą: Marcin Sitko (autor biografii Ryśka Riedla), Mirosław Bochenek (poeta, felietonista, autor tekstów piosenek dla m.in. zespołu Dżem) i Sebastian Riedel (muzyk, wokalista, kompozytor)

Marcin Sitko jest autorem biografii Ryśka Riedla – wokalisty zespołu Dżem, do której posłowie napisał Sebastian Riedel, syn bluesmena. Zapraszamy na spotkanie promujące drugą część biografii, gdzie obaj panowie spotkają się z czytelnikami.
Zaprosiliśmy również Mirosława Bochenka – poetę, autora tekstów, m.in. słynnego „Autsajdera”, którego motto: „Zawsze warto być człowiekiem” znajduje się na powstającym w Tychach muralu, upamiętniającego kultową postać Ryśka Riedla.
Goście:
Marcin Sitko – dziennikarz muzyczny i producent, autor książek o tematyce muzycznej i kulturowej. W swoim dorobku posiada miedzy innymi biografię Bogdana Łyszkiewicza „Wolność kocham i rozumiem”, wspomnienie Mirosława Breguły („Hej Panie B.”), almanach dotyczący Festiwalu Woodstock w 1969 roku („Najpiękniejszy weekend XX wieku”), a także książkę dokumentującą legendarny koncert The Rolling Stones z Sali Kongresowej w 1967 roku pt. „The Rolling Stones za Żelazną Kurtyną”. Jest autorem dwóch tomów wspomnień o Ryszardzie Riedlu pt. „Rysiek Riedel we wspomnieniach”. Współpracował między innymi z Markiem Piekarczykiem, Andrzejem Grabowskim, Olkiem Klepaczem, czy Muńkiem Staszczykiem.
Sebastian Riedel – muzyk, wokalista, kompozytor. Dziedzic talentu Ryszarda Riedla. Wraz z macierzystym zespołem Cree zarejestrował siedem płyt długogrających. Występował na największych festiwalach muzycznych w Polsce – od Rawy Blues po Top Trendy (którego – wraz z Cree – jest zwycięzcą). Głosami czytelników magazynu „Twój Blues” został wybrany Bluesowym Wokalistą Roku. Zdobył, także tytuł Osobowości Kulturalnej Roku. W ostatnim czasie jego dorobek płytowy poszerzył się o album nagrany wraz z legendarnym triem SBB, a także o solowy krążek zarejestrowany z Kwartetem Smyczkowym Piotra Steczka. Jest autorem słowa wstępnego do dwóch tomów wspomnień o Ryszardzie Riedlu pt. „Rysiek Riedel we wspomnieniach”.
Mirosław Bochenek – poeta, felietonista, autor tekstów piosenek dla m.in.: Ryszarda Riedla i zespołu DŻEM („Autsajder”, „Prokurator i ja”, „Ukryj mnie”, „Krewny Judasza”, „Za to, że żyje…”), Mirka Breguły i duetu UNIVERSE („Tacy byliśmy”, „Czy to był żart?”, „Wśród ludzi go znajdę”, „Ile lat trzeba iść”, „Tak trudno się zakochać”, „Zdradź mi”), Sebastiana Riedla i zespołu CREE, oraz zespołów: EASY RIDER i REBELIANCI. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów literackich. Współzałożyciel Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Katowicach. Wiersze autora tłumaczono na języki: chorwacki, czeski, bułgarski, słowacki i szwedzki.

Mając nadzieję na mini recital Sebastiana Riedla, serdecznie Państwa zapraszamy do Mediateki 22 września o godz. 18.00

Uwaga! Na spotkanie obowiązywać będą wejściówki, których wydawanie rozpoczniemy 6 września w Dziale Muzycznym w Mediatece, a ich liczba uzależniona jest od rządowych wytycznych dotyczących epidemii.
tel.: 32 438 04 75

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące