spotkanie autorskie

Portrety Literackie
Krystyna Mirek
Zapraszamy wszystkich miłośników książek na spotkanie Krystyną Mirek – „mistrzynią lekkiego pióra”

Określenie “mistrzyni lekkiego pióra” przywarło do naszego Gościa nie bez powodu, bowiem Krystyna Mirek to (z wykształcenia) miłośniczka słów i (z pasji) pisarka, która w swoje powieści „o prawdziwym życiu” zmyślnie wplata pozytywne emocje, optymizm i ciepło. To wszystko sprawia, że po jej książki chętnie sięgają kolejni czytelnicy, a część tytułów stała się bestsellerami. Autorka ma w swoim dorobku niemal czterdzieści powieści (m. in.: „Droga do marzeń”, „Większy kawałek nieba”, „Nowy podarunek”, „Niezwykła miłość”), z których część wydawana jest jako cykl („Jabłoniowy sad”, „Saga rodziny Cantendorf”, „Willa pod kasztanem”).
Krystyna Mirek
Pisarka, autorka książek obyczajowych, mama czwórki dzieci (trzech dorastających córek i jednego małego synka). Na swoim koncie ma ponad dwadzieścia powieści.
Jest absolwentką polonistyki UJ w Krakowie. Przez wiele lat pracowała w szkole, obecnie pisarstwo stało się dominującym zajęciem w jej życiu zawodowym. Pisze książki obyczajowe mocno osadzone w realiach życia. Fabuła nie stroni od problemów, ale niesie pozytywne przesłanie. Autorka zachęca kobiety, by się nie poddawały wobec trudności losu, ale walczyły o miłość, rodzinę, marzenia.
(źródło: lubimyczytać.pl)

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące