warsztaty

Fotoszafot
warsztaty fotoreportażu z Rafałem Klimkiewiczem
Warsztaty fotograficzne z Rafałem Klimkiewiczem – uznanym fotografem i honorowym członkiem Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego – to efekt współpracy Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego i Muzeum Miejskiego w Tychach.

Jak stworzyć ciekawą historię? Jak opowiedzieć zdjęciami to, co się widziało? Jak z wielu wykonanych kadrów wybrać tych kilkanaście lub tylko kilka najlepszych? Jakich błędów unikać? Wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania. Tematem warsztatów będzie selekcja (edycja) powstającego lub gotowego już materiału zdjęciowego.

Warsztaty skierowane są do osób, które tworzą już cykl zdjęć i chcą uzyskać wsparcie w jak najlepszym wyrażeniu się za pomocą fotografii. To idealna okazja na skonsultowanie powstającego materiału, szczególnie materiałów dokumentalnych i reporterskich. To szansa na ocenę zestawu, który chce się opublikować na stronie internetowej, zgłosić do konkursu lub pokazać na wystawie albo po prostu poznać reakcję i dostać informację zwrotną od specjalisty o własnej pracy, do której często trudno mieć dystans.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne jest stowarzyszeniem, w którym miłośnicy i miłośniczki malowania światłem z Tychów i okolic mogą rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w pokazach, wystawach, warsztatach, plenerach fotograficznych i spotkaniach ze znanymi fotografami i fotografkami. Do TTF–u należą zarówno zawodowi fotografowie i fotografki, jak i amatorzy i amatorki; więcej: www.ttf.tychy.pl

prowadzi: Rafał Klimkiewicz – absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i student w Instytucie Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy), honorowy członek Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego; współzałożyciel i szef Agencji Fotograficznej EDYTOR. Wcześniej fotograf prasowy, etatowo związany m.in. z „Gazetą Wyborczą” i „Rzeczpospolitą”. Swoje pierwsze fotograficzne kroki stawiał w tyskim tygodniku „Echo”. Autor słynnej fotografii „I znów ten cholerny, zadymiony Śląsk…” (1996) z premierem Włodzimierzem Cimoszewiczem, która została zdjęciem roku Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej i znalazła się w gronie czterdziestu najbardziej rozpoznawalnych polskich fotografii. W 2019 roku zdjęciami z cyklu „Trans” wygrał konkurs Śląska Fotografia Prasowa; wielokrotnie był jurorem konkursu Tychy Press Photo – prestiżowego konkursu fotografii dokumentalnej (dawniej prasowej).

zapisy (liczba uczestników ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń): info@ttf.tychy.pl
wstęp wolny
uwaga! 
Zakwalifikowane osoby otrzymają potwierdzenie mailowe i będą proszone, jeszcze przed warsztatami, o przesłanie swoich zdjęć (do 25 plików) – w mailu potwierdzającym udział będzie link do serwera; dzięki temu prowadzący będzie miał więcej czasu na zapoznanie się z fotografiami uczestników i uczestniczek.

fot. Rafał Klimkiewicz, autoportret

GALERIA


ORGANIZATOR:

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące