warsztaty

Fotoszafot
warsztaty fotoedycji z Rafałem Klimkiewiczem
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne i Muzeum Miejskie w Tychach zapraszają na praktyczne warsztaty fotoedycji z Rafałem Klimkiewiczem.

Tematem będzie selekcja (edycja) powstającego lub gotowego już materiału zdjęciowego. Warsztaty przeznaczone są dla osób, które tworzą już cykl zdjęć i chcą uzyskać wsparcie w jak najlepszym wyrażeniu się za pomocą fotografii. To idealna okazja na skonsultowanie tworzonego cyklu zdjęć, szczególnie powstających materiałów dokumentalnych, reporterskich. To szansa na ocenę zestawu, który chce się opublikować na stronie internetowej, zgłosić na konkurs lub pokazać na wystawie albo po prostu poznać reakcję fachowca na własną pracę, do której często trudno mieć dystans. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania jak stworzyć ciekawą historię, jak opowiedzieć zdjęciami to co się widziało, jakich błędów unikać, jak z wielu wykonanych kadrów wybrać te kilkanaście lub tylko kilka najlepszych?

Rafał Klimkiewicz jest współzałożycielem i szefem Agencji Fotograficznej EDYTOR. Wcześniej fotograf prasowy, etatowo związany m.in. z „Gazetą Wyborczą” i „Rzeczpospolitą”. Jedne z pierwszych jego zdjęć ukazywały się w lokalnym tygodniku „Echo”. Autor słynnej fotografii „I znów ten cholerny, zadymiony Śląsk” z premierem Włodzimierzem Cimoszewiczem, która została zdjęciem roku Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej i znalazła się w gronie 40-tu najbardziej rozpoznawalnych polskich fotografii. W 2019 roku zdjęciami z cyklu „Trans” wygrał konkurs Śląska Fotografia Prasowa, wielokrotnie był jurorem konkursu Tychy Press Photo. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego i student w Instytucie Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie, honorowy członek TTF-u.
Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Partnerzy: Muzeum Miejskie w Tychach i Tychy Press Photo.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne jest stowarzyszeniem, w którym miłośnicy malowania światłem z Tychów i okolic mogą rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w pokazach, wystawach, warsztatach, plenerach fotograficznych i spotkaniach ze znanymi fotografami. Do TTF-u należą zarówno zawodowi fotografowie jak i amatorzy. Więcej informacji na stronie ttf.tychy.pl.

zapisy od 26 czerwca: info@ttf.tychy.pl (liczba uczestników ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, w jednym mailu może zostać zgłoszona tylko jedna osoba)
wstęp bezpłatny

Zakwalifikowane osoby otrzymają potwierdzenie mailem i będą proszone o przesłanie swoich zdjęć (do 25 plików), jeszcze przed warsztatami. Dzięki temu prowadzący warsztaty będzie miał więcej czasu na zapoznanie się z fotografiami uczestników. W mailu potwierdzającym udział będzie link do serwera. Prosimy o sprawdzanie folderu ze spamem.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące