koncert

AUKSODRONE
BOaC 35 / Julia Wolfe
Zapraszamy na koncert prezentujący kameralne utwory z twórczości Julii Wolfe.

Amerykańska kompozytorka, współzałożycielka kolektywu Bang on a Can, laureatka nagrody Pulitzera za oratorium „Anthracite Fields”, poświęconego górnikom Pensylwanii. Ale emocje są dla niej ważniejsze od opowieści.

„Muzyką zainteresowałam się również dlatego, że funkcjonuje poza słowami” – przyznała kiedyś ta duchowa spadkobierczyni minimalistów, ale i rockowej rewolucji.

W programie koncertu opartego na twórczości Julii Wolfe znajdą się utwory „Blue dress”, „Retrive” oraz „Early that summer” i „Four marys”, znane z albumu „The String Quartets”, w którym recenzent „Los Angeles Times” usłyszał demonstrację „zdolności do wprowadzania nowej energii do starych form i unikania łatwych kategoryzacji”. To prawda, niewielu spodziewałoby się, że kwartet smyczkowy może kryć taką mroczną głębię i ożywczą siłę zarazem. „The New Yorker” uważa, że Wolfe korzysta z kwartetów jak z wielkiej gitary, która chłoszcze dźwiękiem umysły, doprowadzając je do „szaleńczych i ekstatycznych kulminacji”. Prosimy zatem zapiąć pasy.

Marta Huget-Skiba – skrzypce
Gabriela Kubarska – skrzypce
Joanna Zagajewska – skrzypce
Mirosław Nowosad – skrzypce
Magdalena Zima – skrzypce
Bartłomiej Bunio – skrzypce
Anna Grzybała – altówka
Marta Werner – altówka
Joanna Urbańska-Mikszta – wiolonczela
Aleksandra Steczek – wiolonczela
Krzysztof Krawczyk – wiolonczela
Barbara Oruba – kontrabas

GALERIA


ORGANIZATOR:

AUKSO - Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące