koncert

Aukso Modern
Aukso x Motion Trio
Zapraszamy na koncert otwierający nowy sezon artystyczny, z udziałem Motion Trio, którego koncerty to muzyczne spektakle, przełamujące tradycyjne postrzeganie akordeonu.

Serię Aukso Modern w tym roku oddajemy pod opiekę gościom z Krakowa: zespołom Motion Trio, Bester Quartet i Kroke. Pierwszy z nich to założone i prowadzone przez Janusza Wojtarowicza trio, które od niemal trzech dekad poszerza granice muzyki akordeonowej. „To nie jest akordeon twojego dziadka, ani nawet ojca” – pisał o Motion Trio recenzent amerykańskiego magazynu „Jazz Times”. – „Ich arsenał ma siłę rażenia, która może konkurować z organami rurowymi, ale też elektronicznie generowanym techno”.

Motion Trio zjeździli z koncertami cały świat, współpracowali m.in. z Krzysztofem Pendereckim, Henrykiem Mikołajem Góreckim, Wojciechem Kilarem, Bobbym McFerrinem i Tomaszem Stańką, nagrywali płyty z Michaelem Nymanem i raperem L.U.C. W Tychach usłyszymy m.in. premierowe wykonanie „Koncertu Jankiela” Jana A.P. Kaczmarka w wersji na trio akordeonowe i orkiestrę smyczkową, „Preludium e-mol” l op. 28 nr 4 Fryderyka Chopina oraz utwory własne zespołu.

Janusz Wojtarowicz – akordeon
Marcin Gałażyn – akordeon
Paweł Baranek – akordeon

 

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

AUKSO - Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące