koncert

Aukso Modern
Aukso feat. Krzysztof Herdzin
Zapraszamy na ostatni w sezonie koncert w ramach serii Aukso Modern z udziałem Krzysztofa Herdzina, pianisty i kompozytora, autora orkiestracji do nagrodzonej Oscarem muzyki Jana A. P. Kaczmarka do filmu „Marzyciel”.

„Jestem współczesnym nomadą” – mówił Krzysztof Herdzin, prezentując na AUKSODRONE swoje „Wanderer’s Notes”, muzyczne zapiski z podróży.
Tym razem wraca na łono ojczyzny. Jako pianista zaprezentuje swoje fantazje na tematy utworów Ignacego Jana Pendereckiego („Passeggiata Notturna”) i Fryderyka Chopina („Senza Scherzare”). Następnie stanie za pulpitem, by dyrygować orkiestrą AUKSO wykonującą swoją „Suite on Polish Themes”. To nagrane w kultowym, beatlesowskim studiu Abbey Road, to poszukiwanie idiomu polskiego w muzyce, nawiązujące zarówno do tańców ludowych, jak i gigantów rodzimej klasyki. Tylko Krzysztof Herdzin może łączyć te wszystkie światy. Jest pianistą, kompozytorem, aranżerem, dyrygentem i producentem muzycznym – jazzowym, popowym, zanurzonym w muzykę klasyczną i współczesną, ale też teatralną i filmową (zorkiestrował nagrodzoną Oscarem muzykę Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Marzyciel”). Jego dyskografia liczy ponad 20 płyt autorskich i ponad 200 w których nagraniu brał udział.

Krzysztof Herdzin – fortepian, dyrygentura
Aukso – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

Pogram:
Ignacy Jan Penderecki „Passeggiata Notturna”
Fryderyk Chopin „Senza Scherzare”
Krzysztof Herdzin „Suite on Polish Themes”

GALERIA


ORGANIZATOR:

AUKSO - Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące