koncert

Aukso Modern
AUKSO feat. Maciej Obara
M. Obara - saksofon, D. Wania - fortepian, orkiestra AUKSO, M. Moś - dyrygent
Zapraszamy na koncert AUKSO - Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy wraz z saksofonistą Maciejem Obarą, który w ostatnich latach koncertował niemal na wszystkich festiwalach jazzowych.

Kolejny polski muzyk w kultowym niemieckim labelu ECM. Saksofonista Maciej Obara trafił pod opiekę Manfreda Eichera jako trzeci Polak, podążając ścieżką wytyczoną przez Tomasza Stańkę i Marcina Wasilewskiego. „Wyjątkowy muzyk o dużej wrażliwości i poetyckiej naturze” – komplementował Polaka amerykański magazyn „JazzTimes”, a płyty „Unloved” i „Three Crowns” dowodzą, że nie są to słowa bez pokrycia. Scenicznym partnerem Obary w Tychach będzie pianista Dominik Wania, a więc ćwierć kwartetu, z którym saksofonista nagrywa i koncertuje. Wania dla ECM nagrywa również solo – płyta „Lonely Shadows” przyniosła mu dwa Fryderyki: za Album Roku i w kategorii Artysta Roku. Mówi, że dźwięki nie tylko słyszy, ale i widzi. Pozazdrościć: jego gra musi wyglądać jak mieniąca się wszystkim kolorami tęcza.

Obara i Wania z towarzyszeniem AUKSO zaprezentują koncert na saksofon altowy, fortepian oraz orkiestrę smyczkową w orkiestracji Nikoli Kołodziejczyka.

GALERIA


ORGANIZATOR:

AUKSO - Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące