aktualności


Wyniki konkursu XVI Tyskiego Festiwalu Monodramu MoTyF

28 kwietnia monodramem Agnieszki Przepiórskiej zakończyliśmy tegoroczną edycję Festiwalu. Jednak MoTyF to nie tylko spektakle nurtu mistrzowskiego, ale co równie ważne, także prestiżowy konkurs, którego wyniki poznaliśmy w niedzielę.

Stella – niezaistniałe osiedle przyszłości

Wystawa prezentująca założenia i losy koncepcji niezrealizowanego osiedla „Stella” w Tychach, które projektował zespół pod kierunkiem Hanny Adamczewskiej-Wejchert i Kazimierza Wejcherta.

Koncert Finałowy „Dla Tych zagrają” – wiemy kto wystąpi!

„Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień” to niezwykłe wydarzenie muzyczne, które przenosi mieszkańców Tychów w świat dźwięków rockowych i alternatywnych.

Wybory samorządowe 2024

21 kwietnia 2024 roku odbędzie się druga tura wyborów – tyszanie wybiorą Prezydenta Miasta Tychy.

Obchody 56. rocznicy śmierci Zofii Kossak w Górkach Wielkich

We wtorek 9 kwietnia 2024 r. w Górkach Wielkich, dyrektor MDK 1 Maciej Gruchlik wraz z nauczycielką Anną Pasek, uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej 56. rocznicę śmierci Zofii Kossak.

Kulturalny konkurs z MCK

Za niedługo rozpoczynamy cykl imprez plenerowych. Odliczamy dni do seansów Kina FreeLove, Muzycznych Wieczorów nad Jeziorem, wydarzeń na Dzikiej Plaży Paprocany i „pod Żyrafą”, czyli w Parku Miejskim Solidarności.

Program XVI Tyskiego Festiwalu Monodramu MoTyF

W tym roku po raz pierwszy Teatr Mały ogłosił temat przewodni prezentacji mistrzowskich, którym zostało „wykluczenie”. Widzowie będą mogli przekonać się, że każdy z bohaterów przedstawień nurtu pozakonkursowego w jakiś sposób jest wyobcowany społecznie.

Festiwal Orientalny w Tychach

Pierożki dim sum, gyoza, wontony, sajgonki oraz wiele innych, a może aromatyczny ramen, zupa pho lub świeże japońskie sushi albo gruzińskie chaczapuri?

Festiwal Azjatycki w Tychach

Dymiące tajskie stragany, świeże japońskie sushi czy indyjska aromatyczna pakora? A może gruzińskie chaczapuri czy libański tabbouleh?

„Ludzie ludziom zgotowali ten los” – podsumowanie 26. edycji

We wtorek, 26 marca 2024 roku w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Oświęcimiu odbyło się uroczyste podsumowanie 26. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka.

WyGrajmy wspólnie Europejską Stolicę Kultury!

Program Europejskiej Stolicy Kultury jest w pierwszej kolejności skierowany do mieszkańców i mieszkanek, dlatego kluczowym założeniem na każdym etapie jego tworzenia i realizacji jest uwzględnienie głosu całego środowiska kreatywnego GZM.

Elektroklasyka Kilara

Utwory Wojciecha Kilara to pozycje obowiązkowe, reprezentujące polską szkołę kompozytorską. W kwietniu w tyskiej Mediatece zabrzmią one w elektronicznym wydaniu, czerpiącym z ambientu, techno i drum and bassu.