aktualności


Słoneczniki 2023 rozdane

Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach powrócił z licznymi nagrodami!

Czy pod powierzchnią oceanów znajdziemy filharmonię?

O tym, jak ważny jest kontakt z muzyką, o wychowawczej roli kultury muzycznej w społeczeństwie, zapoczątkowany pracą u podstaw, pisał już w pierwszej połowie XX wieku Karol Szymanowski.

Najlepszą zabawą ludzkości jest czytanie książek

Z Magdą Umer rozmawiamy bardzo szczerze. O przyjemnościach czytania, o ograniczeniach wynikających z wieku, o błędach młodości, o świecie liter i świecie obrazów, o Harrym Potterze… i powodach, dla których Pani Magda nie lubi określenia „poezja śpiewana”.

Iść dalej

„Muzyka daje mi siłę i szczęście” – mówi wybitny kompozytor Zygmunt Krauze, któremu poświęcony będzie koncert Krauze 85, w Sali koncertowej tyskiej Mediateki 7 października.

Dramat w siedmiu aktach

24 października w Mediatece odbędzie się premiera czwartej książki tyszanina Macieja Blady. I zarazem pierwszej, której akcja rozgrywa się w Tychach. Jej tytuł brzmi: „Wszystkiego najlepszego. Dramat rodzinny w siedmiu aktach”.

XVI Tyskie Dni Literatury

Ziemowit Szczerek, Magda Umer, Cezary Harasimowicz, Jolanta Fajkowska, Grzegorz Kasdepke – to tylko niektórzy goście, którzy spotkają się z publicznością w tyskiej Mediatece w dniach 16–23 października.

Weź ze sobą najnowsze „Ramy Kultury”!

Czy to możliwe, że już październik? Pogoda za oknem tego nie potwierdza, ale aura na pewno sprzyja korzystaniu z oferty kulturalnej, którą przygotowały na ten miesiąc tyskie instytucje kultury. Z taką dawką pozytywnych emocji jesień nam nie straszna.

Auksodrone 2023

Podczas tegorocznej edycji festiwalu Auksodrone, który jest projektem orkiestrowym z najwybitniejszymi artystami sceny klasycznej, jazzowej i elektronicznej, usłyszymy takie nazwiska jak: Krauze, Pękala, Pospieszalski, Szamburski, Wicha, Strycharski.

Dołącz do wystawców XV Jarmarku Bożonarodzeniowego w Tychach!

Jeśli tworzysz ozdoby swiąteczne, ręcznie dekorujesz pierniki lub bombki choinkowe, to teraz masz szansę zaprezentować swoje prace na XV Jarmarku Bożonarodzeniowym w Tychach. Wynajmij domek i stwórz z nami wyjątkową atmosferę w środku zimy!

BO liczy się Twój głos!

Od 8 do 20 września zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu elektronicznym na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego.

Pasja i miłość do bluesa

16 września w AMC odbędzie się koncert z okazji 20-lecia Śląskiej Grupy Bluesowej. O korzeniach (które sięgają znacznie dalej niż 20 lat wstecz) i ewolucji tego niezwykłego muzycznego projektu opowiedział nam jego lider i jeden z założycieli Leszek Winder.

Wyśpiewaj to! Odważny głos AUKSO4KIDS!

Eksperyment to z jednej strony poważne dociekanie prawdy, a z drugiej, beztroska zabawa.