„Ramy Kultury” – wydanie czerwcowe

Sukcesu nie należy długo rozpamiętywać, bo każdy kolejny dzień jest ważniejszy od poprzedniego i trzeba mu sprostać. Czy zgadzają się Państwo z taką tezą? Czy w dzisiejszym świecie twórca pokorny i skupiony na pracy nie zostanie w tyle za konkurencją?

Nie musi tak być. Dowody na to można znaleźć w tym numerze, ale też podczas czerwcowych koncertów, które gorąco polecamy. Autor cytowanych wyżej słów i prowadzona przez niego orkiestra nie obawiają się łączenia gatunków muzycznych i eksperymentowania z nimi. 3 czerwca zagrają wspólnie z raperem L.U.C-em, a niedługo potem wystąpią z chórem czerpiącym z tradycji śpiewu cerkiewnego. Oczywiście wiedzą Państwo, o kim mowa.

Oprócz wydarzeń muzycznych (kontynuowany jest cykl koncertów przy plenerowych fortepianie na placu Baczyńskiego), zachęcam, by poświęcić nieco uwagi sztukom wizualnym. To już ostatnie dni, by obejrzeć ekspozycję prac Edwarda Dwurnika w Tichauer Art Gallery i bardzo ciekawą wystawę w Galerii Obok, zorganizowaną w ramach współpracy pomiędzy miastami partnerskimi: Tychami i Oberhausen. 

Krótko, bo tylko od 2 do 24 czerwca będzie można oglądać nową wystawę w Muzeum Miejskim. Będzie to kolejny projekt przygotowany przez tyskie muzeum we współpracy z Uniwersytetem Śląskim. Wyboru prac, których motywem przewodnim będzie samotność, dokonali słuchacze Studiów Podyplomowych Historii Sztuki, w ramach warsztatów pod kierunkiem dra Patryka Oczki.

Ciekawym doświadczeniem może być odwiedzenie w czerwcu wszystkich trzech wystaw. Na obrazach Dwurnika mamy tłumy rozmaitych postaci i szeroki kontekst społeczny. Propozycja OBOK to efekt współpracy kilkunastu artystów z Polski i Niemiec. Wisienką na tym torcie różnorodności niech będzie chwila twórczej samotności w muzeum.

A 24 czerwca (to będzie już kalendarzowe i astronomiczne lato) spotkajmy się pod Żyrafą na niesamowitym koncercie. Będzie co świętować, a goście – znakomici.

Sylwia Witman

W najnowszym numerze:
– przegląd wystaw wartych obejrzenia,
– podsumowanie osiągnięć Aukso – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy z okazji ich 25-lecia istnienia,
Spotkanie kultur w tyskim kościele, czyli obchody z okazji roku Jerzego Nowosielskiego,
– słów kilka na temat Zawodów Balonowych o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego,
– recenzja wyprodukowanego przez Teatr Mały w Tychach spektaklu Córki króla Leara,
– zapowiedź festiwalu dla najmłodszych, czyli Dni Teatru Malutkiego oraz festiwalu dla nieco starszych, oczywiście mowa o Tyskim Festiwalu Performance,
– bogate kalendarium oraz inne ciekawe tematy kulturalne, którymi żyją Tychy w czerwcu.

Wydawca: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26, 43-100 Tychy, tel. 32 438 20 61, e-mail: redakcja@mck.tychy.pl
Re
daktor naczelna: Sylwia Witman, e-mail: ramykultury@kultura.tychy.pl
Zespół:
Daria Gawrońska, Agnieszka Lakner, Małgorzata Król, Justyna Stolfik-Binda
Korekta:
Agnieszka Tabor
Layout
: Aleksandra Krupa i Bartek Witański Blank Studio, Marcin Kasperek KlarStudio
Skład i łamanie:
Magdalena Dziedzic KlarStudio
Druk:
Drukarnia AAPrint, Mikołów Nakład: 3000 egz.
Foto na okładce:
Paweł Stelmach

Miesięcznik znaleźć można we wszystkich instytucjach kultury, młodzieżowych domach kultury, klubach osiedlowych, urzędach, Gemini Park Tychy oraz wybranych restauracjach. Szczegółowa lista punktów dystrybucji znajduje się TUTAJ.
Poniżej prezentujemy również dotychczasowe wydania „Ram Kultury” w wersji online:
Ramy Kultury nr 22
Ramy Kultury nr 21
Ramy Kultury nr 20
Ramy Kultury nr 19
Ramy Kultury nr 18
Ramy Kultury nr 17
Ramy Kultury nr 16
Ramy Kultury nr 15
Ramy Kultury nr 14
Ramy Kultury nr 13
Ramy Kultury nr 12
Ramy Kultury nr 11
Ramy Kultury nr 10
Ramy Kultury nr 9
Ramy Kultury nr 8
Ramy Kultury nr 7
Ramy Kultury nr 6
Ramy Kultury nr 5
Ramy Kultury nr 4
Ramy Kultury nr 3
Ramy Kultury nr 2
Ramy Kultury nr 1

 

GALERIA


Share