Majowe wydanie „Ram Kultury” już dostępne!

„Ram Kultury” witają się z Państwem w maju. Za nami Tyska Gala Kultury (o znakomitych laureatach przeczytacie na kartach najnowszego wydania), natomiast w maju czeka nas Tyska Gala Sportu, podczas której wystąpi Tomasz Jachimek.

Polecam też atrakcje Nocy Muzeów, na którą Muzeum Miejskie w Tychach przygotowało m.in. finisaż wystawy W chacharskich mundurach… , a także pokaz archiwalnych filmów i fotografii z imprez z sportowych, jakie odbywały się w Tychach kilkadziesiąt lat temu – w tym nagrany amatorską kamerą filmowy zapis z rozegranych w 1963 roku na tyskich ulicach mistrzostw Polski w wyścigach samochodów i motocykli.

Maj zapowiada się ciekawie także w Mediatece. Razem z Orkiestrą AUKSO wystąpi Grzegorz Turnau, a nieco później zagra też zespół Mitch&Mitch znany m.in. ze współpracy ze Zbigniewem Wodeckim. W Mediatece będą się też odbywać wydarzenia związane z Festiwalem LOGOS FEST, którego X edycję poświęcono twórczości Juliana Tuwima. Na koncerty inauguracyjny i finałowy organizatorzy zapraszają na Piłsudskiego 16. Wśród gwiazd m.in. Katarzyna Groniec, Iwona Loranc (na stronach 4–5 można przeczytać wywiad z artystką) i Olga Bończyk.

Zmiana lokalizacji LOGOSU związana jest z innym ważnym projektem w tyskiej kulturze: w Teatrze Małym rusza wielka przebudowa, która potrwa około półtora roku. Przez jakiś czas na wydarzenia teatralne będziemy więc zapraszać Państwa do Andromedy i właśnie Mediateki.

I jeszcze interesujący akcent międzykulturowy: Spółdzielczy Dom Kultury Tęcza zaprasza na wspólne świętowanie Dnia Wyszywanki. Jest to święto zapoczątkowane przez studentów w Ukrainie, obchodzone od 2007 roku. W tym roku Tychy, za sprawą SDK Tęcza, dołączają do obchodów. Będzie pokaz ukraińskiego rękodzieła, kiermasz i koncert.

A że w maju wypada ruszyć w plener, zapraszamy na koncerty fortepianowe pod chmurką na placu Baczyńskiego. Więcej na stronie 8. Do zobaczenia!

Sylwia Witman

W najnowszym numerze:
– wywiad z Iwoną Loranc, która wystąpi podczas X Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FEST / edycja Tuwim,
– lista laureatów Tyskiego Banku Kultury 2023,
– wywiad z Tomaszem Jachimkiem, gwiazdą Tyskiej Gali Sportu,
– zapowiedź nowego muzycznego cyklu, czyli Fortepian Plenerowy na placu K.K. Baczyńskiego,
– słów kilka na temat Festiwalu Katowice Kultura Natura,
– a także wiele innych ciekawych kulturalnych zapowiedzi i artykułów oraz obszerne kalendarium.
Zachęcamy do lektury!

Wydawca: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26, 43-100 Tychy, tel. 32 438 20 61, e-mail: redakcja@mck.tychy.pl
Re
daktor naczelna: Sylwia Witman, e-mail: ramykultury@kultura.tychy.pl
Zespół:
Daria Gawrońska, Agnieszka Lakner, Małgorzata Król, Justyna Stolfik-Binda
Korekta:
Agnieszka Tabor
Layout
: Aleksandra Krupa i Bartek Witański Blank Studio, Marcin Kasperek KlarStudio
Skład i łamanie:
Magdalena Dziedzic KlarStudio
Druk:
Drukarnia AAPrint, Mikołów Nakład: 3000 egz.
Foto na okładce:
Jacek Raciborski

Miesięcznik znaleźć można we wszystkich instytucjach kultury, młodzieżowych domach kultury, klubach osiedlowych, urzędach, Gemini Park Tychy oraz wybranych restauracjach. Szczegółowa lista punktów dystrybucji znajduje się TUTAJ.
Poniżej prezentujemy również dotychczasowe wydania „Ram Kultury” w wersji online:

Ramy Kultury nr 21
Ramy Kultury nr 20
Ramy Kultury nr 19
Ramy Kultury nr 18
Ramy Kultury nr 17
Ramy Kultury nr 16
Ramy Kultury nr 15
Ramy Kultury nr 14
Ramy Kultury nr 13
Ramy Kultury nr 12
Ramy Kultury nr 11
Ramy Kultury nr 10
Ramy Kultury nr 9
Ramy Kultury nr 8
Ramy Kultury nr 7
Ramy Kultury nr 6
Ramy Kultury nr 5
Ramy Kultury nr 4
Ramy Kultury nr 3
Ramy Kultury nr 2
Ramy Kultury nr 1

GALERIA


Share