Już jest! Listopadowe wydanie „Ram Kultury”

Po intensywnych muzycznych miesiącach przyszła zmiana repertuaru z koncertów na spektakle, co oznacza, że listopad przywitamy Tyskimi Spotkaniami Teatralnymi.

W listopadzie czeka nas bez wątpienia teatralna uczta. Program Tyskich Spotkań Teatralnych – zarówno nurtu konkursowego, jak i mistrzowskiego – obfituje w propozycje bardzo interesujące pod względem tematu i formy. Ten miesiąc w tyskiej kulturze należy także do sztuk wizualnych. Nowe wystawy zaprezentują Muzeum Miejskie, Miejska Galeria Sztuki OBOK i Tichauer Art Gallery. Każda z nich jest warta uwagi. Ale o tych wydarzeniach szerzej piszemy na stronach najnowszego numeru.

Tutaj parę słów o muzyce. Miesiąc temu zapraszaliśmy na koncerty w Underground Pubie. Teraz z nowym koncertowym sezonem rusza także scena w Art Music Clubie przy ul. Oświęcimskiej. Tam zrobi się głośno za sprawą takich zespołów, jak: AlcoholicA (zespół łączy własną twórczość z coverami grupy Metallica), SPiS (skład: Jerzy Styczyński z Dżemu, Piotr Lekki z TSA i Robert Mastalerz z 4 Szmery już wystarczy za zapowiedź) i Cheap Tobacco (zespół rusza w trasę promującą najnowszy album, nad którym prace trwały aż cztery lata). Miłośnicy rocka, bluesa i okolic mają więc w czym wybierać.

Chcę też wspomnieć o serii bardzo ciekawych spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W ramach cyklu Tury Kultury w listopadzie odbędą się dwa spotkania, których gośćmi będą popularni aktorzy: Jolanta Fraszyńska i Radosław Pazura. Natomiast w cyklu Portrety Literackie biblioteka zaprasza na spotkania autorskie z Mikołajem Sokołem – dziennikarzem i komentatorem sportowym, ekspertem Formuły 1 oraz z Anną Dziewit-Meller – pisarką, dziennikarką, felietonistką „Tygodnika Powszechnego”, wielbicielką Gruzji, która jest także gitarzystką zespołu rockowego, a prywatnie – żoną dziennikarza i historyka Marcina Mellera.

Oczywiście trwa także sezon koncertowy w Mediatece. Po emocjach, jakie przyniósł słuchaczom październikowy Auksodrone, orkiestra Aukso zaprasza na koncerty w stałych cyklach. Szczegóły w naszym kalendarium. Przed nami miesiąc pełen wrażeń różnorodnych, jak odcienie liści spadających z drzew.

Sylwia Witman

W najnowszym numerze:
– zapowiedź wystaw: Andrzeja Mleczki, Stanisława Mazusia, Tomasza Sętowskiego, Rafała Olbińskiego, Jarosława Kukowskiego,
– rozmowa z Pawłem Drzewieckim – dyrektorem artystycznym festiwalu Tyskie Spotkania Teatralne,
– bogate kalendarium, a w nim wszystkie wydarzenia zaplanowane na listopad (koncerty, wystawy, spotkania ze słynnymi aktorami, pisarzami i wiele innych),
– na ostatniej stronie przedstawiamy sylwetkę Stanisława Mazusia, którego prace będziemy mieli okazję obejrzeć na wystawie Stanisław Mazuś. Mniej znany.

Wydawca: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26, 43-100 Tychy, tel. 32 438 20 61,
e-mail: redakcja@mck.tychy.pl
Redaktor naczelna: Sylwia Witman, e-mail: ramykultury@kultura.tychy.pl
Zespół: Daria Gawrońska, Małgorzata Król, Agnieszka Woszczyńska
Korekta: Agnieszka Tabor
Layout: Aleksandra Krupa i Bartek Witański Blank Studio, Marcin Kasperek KlarStudio
Skład i łamanie: Magdalena Dziedzic KlarStudio
Druk: Drukarnia AA Print, Mikołów
Nakład: 3.000 egz.
Fotografia okładkowa: Krzysztof Bieliński

Miesięcznik znaleźć można we wszystkich instytucjach kultury, młodzieżowych domach kultury, klubach osiedlowych, urzędach, Gemini Park Tychy oraz wybranych restauracjach. Szczegółowa lista punktów dystrybucji znajduje się TUTAJ.
Poniżej prezentujemy również dotychczasowe wydania „Ram Kultury” w wersji online:

Ramy kultury nr 15
Ramy Kultury nr 14
Ramy Kultury nr 13
Ramy Kultury nr 12
Ramy Kultury nr 11
Ramy Kultury nr 10
Ramy Kultury nr 9
Ramy Kultury nr 8
Ramy Kultury nr 7
Ramy Kultury nr 6
Ramy Kultury nr 5
Ramy Kultury nr 4
Ramy Kultury nr 3
Ramy Kultury nr 2
Ramy Kultury nr 1

GALERIA


Share