spektakl

Noc Teatrów GZM
Katarzyna Ryrych
„Wyspa mojej siostry”
reż. J. Piwowar-Antosiewicz
Wyspa mojej siostry to książka Katarzyny Ryrych opisująca przygody dwóch sióstr, z których jedna jest trochę „inna”. Starsza, Pippi, która jakby żyje na samotnej wyspie, w innym świecie… Na tę wyspę wprowadza nas jej młodsza siostra Myśka.

Zapraszamy na opowieść pełną przygód, dla każdego kto boi się niekiedy przybijać do brzegów nowych, nieznanych wysp na wielkim oceanie życia… uwierzcie, nie ma nich ludożerców, dzikusów ani potworów – tylko ludzie. Tacy sami jak Ty i Ja… Bo każdy z nas ma swoją wyspę. Na niektóre jest łatwiej dopłynąć, na inne trudno trafić bez mapy, ale warto spróbować je odnaleźć, bo każda kryje w sobie zaskakujące skarby…

W oparciu o książkę i cykl rodzinnych warsztatów, które odbyły się w okresie wakacyjnym w Teatrze Małym, dramaturżka Justyna Lipko-Konieczna, związana z Teatrem 21, stworzyła scenariusz spektaklu, w którym udział biorą różnorodni twórcy i realizatorzy. Powstała twórcza kooperatywa artystów i artystek skupionych, na co dzień, wokół ŚDS św. Faustyny w Tychach oraz zespołu Teatru Małego, która podjęła się próby stworzenia inicjatywy artystycznej ponad sprawnościami.

„Nasz spektakl ukazuje, że inny nie jest ani lepszy, ani gorszy, jest po prostu inny… Pracując twórczo z grupą chcieliśmy nie tylko rozbroić kategorię „inności”, ale przede wszystkim, przyjrzeć się temu, czym są relacje, jak i co je tworzy. Taka perspektywa koresponduje z koncepcją programową zaproponowaną przez Dyrektora Teatru Pawła Drzewieckiego… Siłą książki i mam nadzieję naszego spektaklu jest to, że oswajamy się z odmiennością, ale jednocześnie dobrze się bawimy podążając za tym co spotyka Pippi i Myśkę” – mówi pomysłodawczyni i reżyserka spektaklu Joanna Piwowar-Antosiewicz, na co dzień pedagożka teatru i edukatorka Teatru Małego w Tychach.

#nocteatrowgzm

Spektakl dla widzów 7+.
Autor: Katarzyna Ryrych
Scenariusz: Justyna Lipko-Konieczna
Reżyseria: Joanna Piwowar-Antosiewicz
Choreografia: Katarzyna Helena Żeglicka, grupa CHOREON
Scenografia: Marika Wojciechowska
Muzyka: Joanna Piwowar-Antosiewicz, Michał Sosna, Maciej Zakrzewski
Występują: Alina Bachara, Anna Białoń, Mateusz Błoński, Halina Czypionka, Paweł Drzewiecki, Maciej Kostuś, Dorota Kusz, Sławomir Kwiotek, Mariusz Malisak, Andrzej Michalak, Arkadiusz Michalak, Patrycja Paluch, Agata Sujka, Rafał Szebesta, Aleksandra Szpura

Fot. Grzegorz Krzysztofik 

Spektakl zagramy w ramach 13. Nocy Teatrów GZM. 

Organizatorem Nocy Teatrów GZM jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące