spektakl TV

Scena teatru TV
Aleksander Fredro
„Śluby panieńskie” (2002)
Reż. Krystyna Janda
2 listopada w Pasażu Kultury Andromeda wyświetlimy spektakl Teatru Telewizji pt. „Śluby panieńskie” w reżyserii Krystyny Jandy.

Komedia pisana wierszem rozgrywa się w wiejskim dworku. Mieszka w nim pani Dobrójska z córką Anielą i siostrzenicą Klarą. Obydwie kuzynki zrażone do małżeństwa ślubują sobie nienawiść do rodu męskiego. Tymczasem w odwiedziny do pani Dobrójskiej przyjeżdża stary znajomy Radost z ukochanym bratankiem Gustawem. Celem ich wizyty jest poznanie, a potem małżeństwo Gustawa z Anielą.
Chłopakowi, miejskiemu lekkoduchowi rozpieszczonemu przez stryja niespieszno wprawdzie do ołtarza, ale wiadomość o ślubach panieńskich na tyle go zaintrygowała, że postanawia zdobyć serce Anieli. Spotyka się jednak z twardym oporem, ponieważ Aniela nie wierzy w stałość męskich uczuć.

Autor: Aleksander Fredro
Reżyseria i scenariusz TV: Krystyna Janda,
Scenografia: Maciej Maria Putowski,
Zdjęcia: Edward Klosiński,
Obsada: Krystyna Janda (Pani Dobrójska), Jerzy Stuhr (Radost), Magdalena Smalara (Aniela), Agnieszka Podsiadlik (Klara), Adam Woronowicz (Gustaw), Michał Piela (Albin), Gustaw Lutkiewicz (Jan), Grażyna Zielińska (Służąca),
Rok produkcji: 2002
Czas trwania: 100 min.
Prowadzenie: Paweł Drzewiecki

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące