spektakl TV

Scena Teatru TV
Wojciech Tomczyk
„Norymberga” (2006)
reż. Waldemar Krzystek
Sztuka „Norymberga” Wojciecha Tomczyka w reżyserii Waldemara Krzystka zdobyła Grand Prix na Festiwalu Dwa Teatry w roku 2007, a Dominika Ostałowska, Halina Łabonarska i Janusz Gajos – nagrody dla najlepszych aktorów.

Temat podjęty przez Wojciecha Tomczyka jest bardzo gorący, dotyczy wciąż bolesnych rozliczeń z PRL-em, problemu ofiar i katów, uwikłanych w system komunistyczny i postkomunistyczny.
Do emerytowanego pułkownika kontrwywiadu wojskowego zgłasza się dziennikarka. Hanka chce uzyskać informacje o pułkowniku, z którym nasz emeryt spotkał się w szkole piechoty, gdzie studiowali od jesieni 1953 roku. Stefan Kołodziej ma jednak inne plany. Chce opowiedzieć Hance swój życiorys, który w podejrzany sposób splata się z życiem dziennikarki. Spowiedź Pułkownika odsłania przerażające szambo komunizmu: wykończeni ludzie, zniszczone rodziny i kariery. Ujawnia także prawdziwy obraz życia Hanki i jej rodziny. Jaka ciemna sprawa z przeszłości połączyła ich losy? Czy Pułkownik doczeka się „swojej Norymbergi”?

Autor: Wojciech Tomczyk
Reżyseria: Waldemar Krzystek
Zdjęcia: Jacek Knopp
Scenografia: Ewa i Andrzej Przybyłowie
Muzyka: Zbigniew Karnecki
Montaż: Grażyna Łuckoś
Dźwięk: Wacław Pilkowski i Marcin Ejsmund
Obsada:
Janusz Gajos
Dominika Ostałowska
Halina Łabonarska
PREMIERA 11 grudnia 2006

Prowadzenie: Paweł Drzewiecki

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące