spektakl TV

10. Noc Teatrów Metropolii
„Zapiski z zamknięcia – sztuka handlu – handel sztuką”
reż. Paweł Drzewiecki
W ramach Nocy Teatrów Metropolii zostanie retransmitowany w specjalnie przygotowanych przestrzeniach w Teatrze Małym, projekt w wykonaniu aktorki Kamilli Baar pt.: "Zapiski z zamknięcia", zrealizowany w czerwcu bieżacego roku w GEMINI PARK TYCHY .

Aktorka Kamilla Baar oraz Paweł Drzewiecki, Dyrektor Teatru Małego w Tychach, podjęli się próby stworzenia teatralnej ilustracji zjawiska izolacji społecznej spowodowanej pandemią. W zamkniętej przestrzeni witryny sklepowej, Kamilla Baar wcieliła się w postać aktorki odbywającej kwarantannę, a że rzecz odbyła się w galerii handlowej, artystycznej rewizji został poddany temat handlu i przynależnej do niego ceny i wartości – ludzkiego życia, tradycji, młodości, miłości i przyjemności.

Całość zbudowano z sześciu odsłon, zakończonych post scriptum, bazujących na utworach literatury polskiej i światowej, m.in: „Dziewczynka z zapałkami” Hansa Christiana Andersena, „Sklepy cynamonowe” Bruno Schulza, „Estcher” Stefana Chwina, „Poskromienie złośnicy” Williama Szekspira, „Dziwka z OHIO” Hanocha Levina, „Idiota” F. Dostojewskiego.

Wydarzenie to będzie retransmitowane w 7 specjalnie przygotowanych stanowiskach w przestrzeni Teatru Małego. Każde stanowisko będzie poświęcone jednej etiudzie. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość zobaczyć zapis audio z wydarzenia realizowanego 5 czerwca w CH Gemini Park.

Wydarzenie będzie można zobaczyć podczas jednej z pięciu tur prezentacji o godzinie: 15:00, 15:30, 16:00, 19:30 i 20:00.

 

Etiudy:

„Ile dla Ciebie jest warte ludzkie życie?” na podstawie „Dziewczynka z zapałkami” Hans Christian Andersen

„Ile warta jest tradycja?” na podstawie „Sklepy cynamonowe” Bruno Schulz

„Jaką cenę płacisz za bycie sobą?” na podstawie „Fantazy” Juliusz Słowacki

„Czy miłość jest warta każdej ceny?” na podstawie „Estcher” Stefan Chwin

„Ile kosztuje przyjemność?” na podstawie „Dziwka z OHIO” Hanoch Levin

„Ile warta jest miłość?” na podstawie „Idiota” F. Dostojewski”

Dodatkowo w Teatrze Małym zostanie zaprezentowana instalacja artystyczna towarzysząca spektaklowi „Zapiski z zamknięcia”. Instalacja składa się z kodów kreskowych, które współcześnie są nieodłącznym elementem handlu. Autorką instalacji jest Joanna Rupik, która na co dzień pracuje w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok”, gdzie odpowiada za programowanie edukacji plastycznej.

Organizatorem Nocy Teatrów Metropolii jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

www.nocteatrowmetropolii.pl

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące