spektakl

Dni Teatru Malutkiego
„Nie-ma”
reż. A.Białoń, J. Piwowar-Antosiewicz
Dni Teatru Malutkiego zainaugurujemy 24 czerwca spektaklem „Nie-ma”.

Wierzyć można na słowo, a jak nie ma słów ?

Motywem przewodnim przedstawienia jest znany, szczególnie małym dzieciom, temat pojawiania się, znikania, a przede wszystkim… szukania. Jak to się dzieje, że czegoś nie ma, a jednak jest. Pojawia się, brzęczy, brzmi, błyszczy… pachnie. No i jak zachęcić do wielkich poszukiwań kogoś, kto niby nie ma na nie ochoty…Na szczęście jest na to sposób, jaki? Nie ma co, trzeba zobaczyć i usłyszeć samemu.

,,Nie-ma” to propozycja dla najmłodszych widzów, którzy wraz z rodzicami będą mogli odkryć magiczną przestrzeń teatru, specjalnie zaaranżowaną i dostosowaną do potrzeb małych dzieci. W spektaklu twórcy są na wyciągnięcie ręki i wszystko, co dzieje się na scenie, odbywa się w bliskiej relacji z małą widownią. Teatr Malutki to miejsce, w którym mogą wydarzyć się rzeczy niezwykłe.

Scenariusz i Reżyseria: Anna Białoń, Joanna Piwowar-Antosiewicz
Muzyka: Marta Piwowar-Wierzbicka, Joanna Piwowar-Antosiewicz
Instrumenty smyczkowe: Paweł Odorowicz
Scenografia i kostiumy: Joanna Martyniuk
Choreografia: Monika Szpunar
Występują: Anna Białoń, Joanna Piwowar-Antosiewicz

Dla dzieci 1-3 lat
Każdy spektakl poprzedzają 30-minutowe spotkanie rodzinne wprowadzające do spektaklu.

WARTO WIEDZIEĆ !

Bardzo zależy nam, aby wszyscy nasi goście czuli się wyjątkowo, bezpiecznie i komfortowo – tak, by w jak najpełniejszy sposób mogli doświadczać sztuki.

Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które, mamy nadzieję, pomogą Wam zaplanować wizytę i cieszyć się spędzonym u nas czasem.

  1. Planując udział w wydarzeniach Teatru Malutkiego pamiętajcie, że warto przyjść wcześniej, by dać dziecku czas na oswojenie się z przestrzenią i przygotowanie do udziału w wydarzeniu – stąd warsztaty rodzinne wprowadzające do spektaklu na 30 minut przed każdym ze spektakli.
  2. Na miejscu będzie czekał na Was kącik do pielęgnacji malucha, a także przestrzeń do zabawy i relaksu.
  3. Pamiętajcie, że spontaniczne reakcje dzieci są wspaniałe! Cieszymy się, gdy dzieci śmieją się i żywo reagują na to, co dzieje się na scenie, a głosy dorosłych są bardzo donośne i przeszkadzają naszym widzom.
  4. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, prosimy aby w trakcie spektaklu pozostały one na widowni (o ile artyści wyraźnie nie zaproszą ich na scenę). Prosimy również by dziecku towarzyszył jeden opiekun.
  5. Jeśli dziecko poczuje się niekomfortowo lub zacznie płakać – spróbujcie stanąć z tyłu lub wyjść na moment z sali, by dać mu chwilkę na uspokojenie. Zawsze możecie wrócić!
  6. Początek spektaklu jest bardzo ważny, a małe dzieci łatwo się rozpraszają, dlatego spóźnialskich nie wpuszczamy.
  7. Na widownię wchodzimy lub raczkujemy bez butów ! Tuż przy scenie przygotujemy miejsce, gdzie będzie można pozostawić obuwie.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące