warsztaty

Dni Teatru Malutkiego
Ciało, ciałko!
Prowadzenie: Kolekttacz
Podczas spotkania zwracamy uwagę na fakt, że każde ciało jest wyjątkowe, niepowtarzalne, wystarczające. Poszukujemy szczególnej energii, która daje swobodę, skupienie, a zwłaszcza radość.

Warsztaty te dedykowane są dzieciom, także tym ze szczególnymi potrzebami oraz bliskim im dorosłym. Oparte są o pracę w ruchu naturalnym, elementy techniki tańca współczesnego i improwizacji, ideę współdziałania i współodczuwania w grupie.

Prowadzenie: Kolekttacz
Miejsce: Pasaż Kultury Andromeda
Czas trwania: 60 minut
Grupa wiekowa: najmłodsi i bliscy im dorośli
Co zabrać ze sobą: wygodny strój, skarpety, woda

KOLEKTTACZ tworzą Aniela KOKOSZA i Paulina GIWER-KOWALEWSKA. Artystki połączyły swoje artystyczne światy i wieloletnie doświadczenia w pracy w obszarach tańca, teatru, edukacji, pracy społecznej, by pomnażać potencjał płynący z ciał w ruchu. Kolektyw korzysta z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji i somatycznych praktyk pracy z ciałem. Swoje działania kieruje do dzieci, rodzin, grup zagrożonych społecznym wykluczeniem, osób z wyjątkowymi potrzebami. Realizuje spektakle, warsztaty, rezydencje, spotkania. Skupia się przede wszystkim na działaniach inkluzywnych, kierowanych do sprecyzowanej, ale szerokiej grupy Odbiorców i Odbiorczyń. Działania kolektywu dotyczą ciała i jego osadzenia w szerokorozumianym kontekście artystycznym i społecznym.

Aniela KOKOSZA – performerka, pedagożka tańca, choreoterpeutka. Pracuje jako twórczyni niezależna, działając na pograniczu tańca, sztuk performatywnych i nauk o ciele.

Paulina GIWER–KOWALEWSKA – aktorka, tancerka, performerka, edukatorka, pedagożka. Absolwentka AST im. S. Wyspiańskiego w Krakowie – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Od wielu lat prowadzi autorskie warsztaty dla rodzin z dziećmi.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące