spotkanie

XVI Tyskie Dni Literatury
Magdalena Popławska
Prowadzenie: Marcin Michrowski
„Nie znoszę zasad, które mnie ograniczają, krępują moją wolność. Ubieram się, jak chcę, w co chcę, na bankiet idę w dżinsach, a jak mam ochotę, jem sushi palcami. Mam w nosie zasady savoir-vivre’u. Mogę sobie na to pozwolić, bo jestem dobrze wychowana.”

Magdaleny Popławskiej nie da się zaszufladkować. Równie dobrze czuje się na teatralnej scenie, jak i na planie filmowym. Jest absolwentką krakowskiej PWST i stypendystką Institut del Teatre w Barcelonie, a także członkiem Europejskiej Akademii Filmowej (EFA).
Aktorka pojawiła się w wielu popularnych filmach i serialach. Widzowie mogą ją kojarzyć z takich tytułów, jak „Szadź”, „Lęk wysokości”, „Wataha”, „Osiecka”, „Atak paniki”, „Hiszpanka”, „Ekipa” i „Diagnoza”.

Gra więcej w teatrze niż w kinie, bo teatr to pierwsza miłość i większa intymność. Na początku między twórcami, potem razem z widownią. Teatr układa się długo, spokojnie. Film jest szybszy. Teatr to dom. Film – wizyty na planie.

Nasz gość przepięknie śpiewa, jej pasją jest jazda na nartach oraz taniec współczesny, oprócz tego tworzy także grafiki. Rysunki jej autorstwa mają charakter symboliczny i są inspirowane światem, który ją otacza. Być może uchyli do niego rąbka tajemnicy podczas spotkania w ramach XVI Tyskich Dni Literatury. Serdecznie zapraszamy!

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące