warsztaty

Ferie 2023
Kubistyczne maski karnawałowe
warsztaty dla dzieci i młodzieży
Już 16 stycznia 2023 roku w województwie śląskim rozpoczynają się ferie zimowe. Muzeum Miejskie w Tychach przygotowało trzy propozycje warsztatów o różnorodnej tematyce – od sztuki poprzez architekturę aż do sportu!
Wśród propozycji coś dla najmłodszych zainteresowanych historią sztuki i historią masek na przestrzeni lat.

Karnawał będzie trwał w najlepsze od 6 stycznia (święta Trzech Króli), a, jak wiadomo, charakterystycznymi akcesoriami balów karnawałowych są maski. Na przestrzeni wieków ta specyficzna część garderoby niosła ze sobą różne funkcje. Maski greckie, teatralne, afrykańskie i weneckie. Jedne pokazują emocje, drugie zaś zakładane są po to, by je zakryć.

Uczestnicy i uczestniczki stworzą swoją karnawałową maskę w nieco innej formie niż ta, którą kojarzymy ze szkolnych balów. Wejdziemy w świat figur, konturów, linii i kolorów, ponieważ zgłębimy nieco temat znanego kierunku artystycznego z początku XX wieku – będziemy inspirować się kubistycznymi artystami, takimi jak: Pablo Picasso, Jean Metzinger, Georges Braque. Wykreowane maski z pewnością staną się inspiracją do stworzenia nietypowego przebrania na nadchodzące bale karnawałowe.

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Ważne: osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna.

Zachęcamy również grupy zorganizowane – istnieje możliwość zamówienia warsztatów w innym, wcześniej wspólnie ustalonym terminie między 16 a 27 stycznia 2023 roku (udział płatny: 100 zł od grupy, maksymalna liczba uczestników i uczestniczek to 30 osób).

zapisy: 887 450 212 (także SMSem), n.sitko@muzeum.tychy.pl
koszt: 10 zł od osoby
uwaga! 
obowiązują przedpłaty na konto bankowe Muzeum Miejskiego w Tychach:
88 1240 1330 1111 0010 7496 4324 PEKAO S.A.
Muzeum Miejskie w Tychach
pl. Wolności 1
43–100 Tychy
W tytule przelewu prosimy o wpisanie: „warsztaty kubistyczne maski karnawałowe 17.01.2023 – imię i nazwisko uczestnika lub uczestniczki”
Potwierdzenie przelewu należy przesłać na podany powyżej adres e–mail.

 

fot. Gabriela Oleksy

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące