spotkanie autorskie

„Awatary”
Wieczór autorski Agaty Chyłek (Cichy)
„Awatary”, to tytuł najnowszej pozycji książkowej tyskiej poetki i polonistki Agaty Chyłek (Cichy). 21 marca w Światowym Dniu Poezji zapraszamy na spotkanie autorskie z poetką do Spółdzielczego Domu Kultury „Tęcza”.

Po lekturze wstrząsających i bolesnych wierszy z tomu „Piołun” nie ma co się łudzić, że w kolejnych książkach Agaty Chyłek (Cichy) może być łatwiej. Słusznie. I tym razem dostajemy opis świata, w którym nie żyje się przyjemnie. Surrealistyczne, oniryczne sceny, spisane piękną poetycką prozą, w najmniej oczekiwanych momentach okazują się dziwnie znajome i niepokojąco prawdziwe.

Tak o najnowszych „Awatarach” pisze Izabela Fietkiewicz-Paszek.

Kilka słów o autorce:
Agata Chyłek (Cichy ) – polonistka, poetka, aktorka, performerka, pasjonatka malarstwa, animatorka kultury, studentka ASP w Krakowie. Debiutowała albumem ekfraz „Uśmiech sennego słońca” (Wydawnictwo i Drukarnia Diecezjalna, Sandomierz 2013). W 2019 roku ukazał się jej tom poetycki „Piołun” (Instytut Mikołowski). Publikowała w pismach i na portalach poetyckich, m.in. w „Helikopterze”, „Frazie”, „Afroncie”, „Migotaniach”. Laureatka ogólnopolskich i lokalnych konkursów poetyckich.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Dział Społeczno-Kulturalny TSM Oskard

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące