aktualności


BELFEgoR gra w zielone

Teatr alternatywny BELFEgoR trwale wpisał się w tyski krajobraz kulturalny i każda premiera grupy założonej przez Sławka Żukowskiego w 1986 roku to wielkie wydarzenie.

Ciało i ogród. Rzeźba i malarstwo

W Miejskiej Galerii Sztuki OBOK w czerwcu można obejrzeć dwie ekspozycje: „Part of body” – wystawę rzeźb Anny Różyckiej (do 17 czerwca) i „W moim ogrodzie”, kolekcję malarstwa Ewy Kozery (od 24 czerwca).

Hit na Dzień Dziecka

Nazywam się Lisa. Jestem dziewczynką, to chyba od razu widać z imienia. Mam siedem lat i wkrótce skończę osiem.

Zabierz ze sobą czerwcowe wydanie „Ram Kultury”!

W tym miesiącu informator liczy aż 12 stron, z czego połowę zajmuje kalendarium. Co to oznacza? Czerwiec zapowiada się wyjątkowo intensywnie i imprezowo!

Wystawa partnerska w Oberhausen

29 maja wernisażem w Galerii KIR oficjalnie rozpocznie się partnerska współpraca pomiędzy miastami Oberhausen i Tychami.

Półkolonie z TSM Oskard

Jedną z ciekawszych form aktywnego wypoczynku podczas wakacji są półkolonie dla dzieci. Dział Społeczno-Kulturalny przewidział łącznie 6 turnusów dla dzieci w wieku 8-14 lat. Zapisy już od 23 maja.

„Ballady i dźwięki” // casting

Zapraszamy na casting do udziału w nowatorskim projekcie „Ballady i dźwięki” w reż. Adama Wojtyszko.

Postać sceniczna aktora-tancerza – Michał Misza Czorny

Niewątpliwie znany tyszanom Michał Misza Czorny, który od lat występuje w tyskim Teatrze OdRuchu, tym razem chce podzielić się z entuzjastami teatru nie spektaklem i kreacją sceniczną, a swoją autorską ksiażką na temat ruchu w aktorstwie.

Dzień Dziecka w Tychach. Nie przegap!

Już 72 lata obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka. Święto, które na stałe wpisało się w kalendarz miejskich imprez, niewątpliwie jest pretekstem do aktywnego spędzenia czasu wolnego ze swoimi pociechami i uwolnienia również w sobie wewnętrznego dziecka.

XI Tyski Festiwal Performance // totalne milczenie

Tyski Festiwal Performance co roku stawia przed artystami wyzwanie w postaci tematu festiwalu, z którym zaproszeni artyści muszą spróbować się zmierzyć. Tematem XI edycji festiwalu jest „totalne milczenie”.

Letnie półkolonie z MCK Tychy // ZAPISY

Zapraszamy do skorzystania z letniej oferty półkolonijnej dla dzieci, przygotowanej przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach w ramach Budżetu Obywatelskiego!

Plenerowe kino FreeLove rusza już pod koniec maja!

Już po raz piąty Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na plenerowe pokazy filmów z cyklu FreeLove!