Industriada w Tyskich Browarach Książęcych!

Tyskie Browary Książęce zapraszają na Industriadę!

Industriada 2024 nadchodzi! Już 1 czerwca wpadnijcie na Browar i zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy!

W tym roku Industriada obchodzi swoje 15-lecie. Oczywiście w tym wyjątkowym święcie nie może zabraknąć Tyskich Browarów Książęcych, by wspólnie świętować. Mamy nadzieję, że jesteście przygotowani na dawkę super emocji i wrażeń bowiem przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji!

Poniżej prezentujemy pełny plan który dostępny jest również tutaj.

10.00–24.00 Wielkie Jubileuszowe Grillowanie (piknik)
Świętuj z nami 15 lecie Industriady wspólnym jubileuszowym gillowaniem ze smokera „Tyskie Smoky”.
Specjalnie na tę okazję ekipa Tyskie Smoky w naszym ogródku Pubu pod Browarem przygotowała jubileuszowe industrialne menu, gdzie każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie od delektowania się soczystymi kawałkami mięsa z grilla, doprawionymi niezwykłymi przyprawami po mnóstwo innych grillowych rarytasów. Dołączcie do nas i przy wspólnych stołach świętujmy razem.
Informacje dodatkowe: wstęp bezpłatny. Ceny wg. cennika.

10.00–16.00 Historyczne fotografie Tyskich Browarów Książęcych (wystawa)
Wpadnijcie na Browar i zobaczcie jak zmieniały się Tyskie Browary Książęce przez te 15 lat. Tylko w tym dniu będziecie mieć okazję wyruszyć w tę niezapomnianą podróż po historii tyskiego browaru, ukazaną na fotografiach. Wspólnie z nami zobaczcie, jak przez te piętnaście lat wyglądały Tyskie Browary Książęce w trakcie trwania Industriad w Tyskim Browarze w ubiegłych latach. Tą wyjątkową wystawą chcemy uczcić jubileusz. Sprawdźcie co się zmieniło, co zniknęło, a co pojawiło się.
Informacje dodatkowe: wstęp bezpłatny, wystawa na Sali Browarium.

10.00–19.00 Industrialnie po Tyskich Browarach Książęcych (zwiedzanie)
Specjalnie w tym dniu przygotowaliśmy wyjątkowe wycieczki po Tyskich Browarach Książęcych. Inne od wszystkich, niepowtarzalne, po prostu industrialne. Razem z nami wybierzcie się w podróż po Tyskim Browarze, gdzie odkrywać będziecie krok, po kroku tajniki powstawania złotego trunku. Będzie to podróż wyjątkowa, bowiem zwiedzając browar tylko w tym dniu, każdy na swej drodze będzie mieć szansę spotkać postaci historyczne. Postaci związane z Tyskimi Browarami Książęcymi, które tylko w wyjątkowych okazjach pokazują się gościom, a które specjalnie tego dnia zaszczycą nas swoją obecnością, by w myśl hasła Industriady razem z nami świętować. Dodatkowo, w trakcie każdej wycieczki na zwiedzających czekają quizy i konkursy z nagrodami.
Informacje dodatkowe: wstęp płatny. Bilety w cenie 15 zł do kupienia w recepcji Tyskich Browarów Książęcych (wiek od 16 lat).

12.00–18.00 Warsztaty Tyskiej Szkoły Degustacji i foodpairingu (warsztaty kulinarne)
Specjalnie na 15-lecie zapraszamy do naszej wyjątkowej Tyskiej Szkoły Degustacji, połączonej z foodpairingiem. Będzie o tym, jak łączyć rodzaje piw z potrawami. W trakcie tych wyjątkowych warsztatów prowadzonych przez naszych wykwalifikowanych przewodników, poznacie tajniki degustacji piwa, oraz różnice między poszczególnymi stylami piwa. Zgłębicie techniki degustacyjne i każdy nauczy się, jak odpowiednio oceniać smak i aromat piwa. Ale to nie koniec atrakcji! Podczas warsztatów doświadczycie również sztuki foodpairingu, czyli łączenia piwa z odpowiednio dobranymi potrawami, które wzajemnie podkreślają swoje smaki i aromaty. Uczestnicy będą mieli okazję poznać najlepsze kombinacje piw i potraw, które zachwycą niejedno podniebienie i odkryją nowe, nieoczekiwane doznania smakowe. Usiądźmy razem przy naszym okrągłym stole w Pubie pod Browarem i odkrywajmy nieznane.
Informacje dodatkowe: atrakcja bez dodatkowych opłat przeznaczona dla osób, które wzięły udział w wycieczce. Zapisy na warsztaty w recepcji w dniu imprezy. Maksymalna liczba uczestników przy stole 14 osób. Wiek: od 18 lat.

12.00–14.00 Jubileuszowe wspomnienia (występ)
Specjalnie na tę jubileuszową okazję nasza przewodniczka Stefania Dyduch zabierze Was w niezwykłą podróż wspomnień i historii ostatnich 15 lat w Tyskich Browarach Książęcych. Możemy się spodziewać ciekawych opowieści o tym, jak w poprzednich latach wyglądały Industriady w Tyskich Browarach Książęcych. Możecie przygotować się na ciekawe historyjki nieznane dotąd nikomu bo w sekrecie przyznamy, że autorka wystawy będzie sypać ciekawostkami, jak z rękawa bowiem sama związana jest z tyskim browarem ciut dłużej niż te jubileuszowe 15 lat. Występ opierać się będzie również o wyjątkowe fotografie, które dopiero ujrzą światło dzienne.
Informacje dodatkowe: wstęp bezpłatny, występ na Sali Browarium.

13.00–16.00 Strefa gier i zabaw z Kociołkiem Słowiańskim (zabawy)
Stefa gier i zabaw to wydzielona przestrzeń animacyjna dla małych i dużych. Specjalnie na ten dzień przygotowaliśmy strefę, w której oddamy Was w ręce wyjątkowej ekipie animatorów. Kocioł słowiański to atrakcja przygotowana dla najmłodszych, a gotowe animacje SlavMastera, quizy, kolorowanki, labirynty do pokonania, czy słowiańskie tańce sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie. I żeby nie zapominać o industrialnym charakterze każdy uczestnik będzie mógł tworzyć własne zabytki industrialne.
Informacje dodatkowe: wstęp bezpłatny, bez ograniczeń wiekowych.

14.00–18.00 Po naszymu czyli po śląsku (zwiedzanie)
Wszystkich miłośników gwary śląskiej i tych, którzy jeszcze nie słyszeli, jak brzmi historia browaru po śląsku, zapraszamy na inne od wszystkich wycieczki po Tyskich Browarach Książęcych. Oprowadzanie po tyskim browarze odbywać się będzie z przewodnikiem, który krok po kroku opowie o tym ja warzy się piwo, oraz co ciekawego możecie zobaczyć na terenie Tyskich Browarów Książęcych.
Informacje dodatkowe: wstęp płatny bilety w cenie 15 zł wiek od 16 lat.

15.00–16.00 Sztuka tworzenia piwa (wykład)
Wszystkich piwoszy, „beer geeków” , hop headów” oraz ciekawskich zapraszamy na wyjątkową prelekcję o domowym warzeniu piwa i zmianach w przemyśle piwowarskim, które obserwujemy przez ostatnie 15 lat. Sprzęt do domowego warzenia, ciekawostki, piwowarskie anegdoty oraz sekrety browarników przedstawi Michał Kopeć, piwowar domowy, sędzia piwny, oraz birofil.
Informacje dodatkowe: wstęp bezpłatny, wykład na Sali Browarium.

16.00–17.00 Jubileuszowy tort (piknik)
Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe wydarzenie jubileuszowe, uroczyste krojenie jubileuszowego tortu z okazji 15-lecia Industriady! Świętujmy wspólnie na Sali Browarium delektując się pysznym tortem w kolorach industriady. Dołącz do nas i uczcijmy razem to wyjątkowe jubileuszowe wydarzenia, które zapisze się w historii.
Informacje dodatkowe: wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona (100 osób), tort na Sali Browarium.

20.00–21.00 HIT Gwiazda wieczoru Krzysztof Hanke! (występ)
Zapraszamy na wieczór pełen humoru z Krzysztofem Hanke, założycielem i liderem kabaretu RAK. Przygotujcie się na prawdziwą dawkę śmiechu niezapomnianego „Bercika”. Występ odbędzie się w niezwykłej atmosferze naszej Sali Browarium.
Informace dodatkowe: wstęp bezpłatny; Sala Browarium; liczba miejsc ograniczona.

22.00–24.00 After party z dj RADLA
I na koniec dla najwytrwalszych after party. Po intensywnym dniu pełnym atrakcji przygotowaliśmy dla Was niezapomnianą noc pełną tańca i dobrej muzyki. Dj Radla zabierze Was w muzyczną podróż przez największe hity, które rozgrzeją parkiet i sprawią, że zapomnicie o zmęczeniu. Dołączcie do nas i w industrialnym stylu zakończmy ten wyjątkowy dzień razem.
Informacje dodatkowe: wstęp wolny.

GALERIA


Share

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące